arygnoc

on-line ZOH česká alebo slovenská TV stanica, ale s príjmom v zahraničí. Kto poradí?

briti totiž nerozoznajú lyžovanie od sánkovania a z olympiády vysielajú úvodný a záverečný ceremoniál, inak skoro nič.

a zatiaľ čt sport, stv2 i tatry pri on-line hlásia, že v zahraničí sa signál (on-line) nedá prijímať.

načo potom to vysielanie on-line je?
to musím skutočne pozerať hokej cez skype u sestry na slovensku?

privítam i návod na pripojenie cez české alebo slovenské proxy.
Doplňuji:
tak nakoniec to dopadlo asi dobre.

bbc otvorila tri kanály iba zo zoh.
snáď tam bude i hokej.

držím palce, všetkým našim (sr+čr).

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem toto na stránce ČT:

Bude vysílání ZOH 2014 ze Soči přístupné i na internetu? Bude se moci sledovat i v zahraničí?

Česká televize, stejně jako v minulých letech, umožní divákům sledovat ZOH prostřednictvím internetu nejen na kanálech ČT2 a ČT sport, ale také prostřednictvím čtyř online streamů. Odkazy na jednotlivé programy naleznete na internetové stránce www.zoh.cz/zive.

Diváci budou moci sledovat olympiádu na internetu pouze v rámci území České republiky. K vysílání v zahraničí nemá Česká televize licenci.

http://www.ces­katelevize.cz/faq/o­tazka-tydne/105/

Další odpovědi
anonym

zkus tyto odkazy http://2i.cz/29e7a78d­5e

cynique

Tak to je snad řešitelné přes změnu IP. „Hide IP“ a pod.

cynique

Je to jednoduché. Cez Hide IP Platinum a pod. si zmením (na potrebnú dobu) IP počítača na ktorom sledujem prenos. Navolím si fiktívne IP podľa krajiny, ktorú potrebujem – napr. ČR. Potom to možem vrátit naspať. Každá krajina má pridelený istý rozsah IP, podľa toho prebiehajú aj blokácie.

arygnoc

funguje tak isto ako iné anonymizéry – presmerovaním cez proxy.

nie je problém sa presmerovať, ale je problém sa presmerovať cez český alebo slovenský proxy server, ktorý má aj nejaký slušný výkon (pre stream).

takže TO nie je také jednoduché, ako si myslíte.

zmeniť IP vo svojom počítači sa NEDÁ – tá je vám automaticky pridelená na vstupnom serveri/uzli poskytovateľa dynamicky pomocou DHCP (Dynamic Host Control Protocol) servera a práve ona je geoidentifikátorom (preto môže mať niekedy viac počítačov rovnakú IP, lebo od vstupného servera vám môže byť pridelená úplne iná IP – pre vnútornú komunikáciu medzi kompom a serverom).

arygnoc

len pre vašu zaujímavosť:
na začiatku histórie Internetu sa adresy IP prideľovali nehospodárne, čo spôsobilo, že v súčasnosti majú niektoré univerzity v USA pridelených viac adries IP ako niekoľko štátov tretieho sveta dohromady.

arygnoc

česílko:

díky, to všetko je čt… :((

arygnoc

cynique:

však IP skryješ práve cez proxy

:DD

arygnoc

annas:

no práve.
aký to má zmysel vysielať na území, kde je možné sledovať i terestriálne vysielanie, ale nevysielať na územie, kde terestriálny príjem nie je.
je to na hlavu postavené.

koľko čechov (slovákov) bude sledovať vysielanie na nete v zahraničí oproti 10 miliónom doma?
veď sa jedná o smiešne licenčné obmedzenia – na oplátku by mali všetky štáty takto rusmi obmedzené zakázať predávať ich tovar – proste im zrušiť licenciu.

lukas.zmizik

to si nevymysleli rusové… obdobně to fungovalo při kterékoli jiné olympiádě nebo mistrovství světa v hokeji, chtěl sem to sledovat v zahraničí ale nešlo… tak sem to poslouchal někde v originále tuším s anglickým komentátorem…ale už nevím kde

arygnoc

ale nemá to logiku.

dokonca sa nedá otvoriť v zahraničí ani http://sochi.ru (stream), čo už teda považujem za vrchol.

začínam mať obavu, či sa vôbec z internetu človek niečo dozvie, pokiaľ sa jedná o informácie mimo jeho regiónu, resp. regiónu, kde sa zdržiava.

a tomu sa hovorí celosvetová sieť?

annas

Chápu vás, ale radu neznám.