Zuzana M.

Omylem jsem sdílela IP adresu počítače. Co se může stát?

Dobrý den. Dělala jsem speed test internetu, screenshot mého speed testu jsem poslala na Discord server, ale nevšimla jsem si, že tam je vidět IP adresa. Na Discord serveru nejsem administrátorem. Ihned jsem to smazala, ale obávám se, co se může stát.

Odpovědi
jsemjá

Nic. teroristé k tobě nepříjdou. Jestli nejsi drogový lord nebo neposloucháš operu, nic se stát nemůže.

Dochy

Prakticky nic, IP adresa není nijak citlivý údaj. Je o chlup větší šance, že na daný počítač půjde o něco víc útoků než by šlo bez toho. Pokud šlo o interní adresu za NATem (obvykle 10..., nebo 192.168..* , tak vůbec nic.

Pepa25

Zveřejnění IP jen říkáte, odkud se připojujete – např. z ČR přes UPC – podle postkytovatele připojení se dají dohledat i konkrétnější údaje, např název firmy. Spíš by to mohl být problém nepřímo, protože se tím (pokud máte fixní IP adresu) hlásíte k další činnosti na Internetu – např. pokud bych zde dal svoji IP, tak si ostatní mohou najít, co jsem napsal jako nepřihlášený na Wikipedii (protože ta zveřejňuje u příspěvků nepřihlášených uživatelů, z jaké byli IP adresy).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Pepa25: „jen říkáte, odkud se připojujete – např. z ČR přes UPC " Tak to zas ne. Lze zjistit poskytovatele a právě lze v mnoha případech konkrétní počítač "spárovat“ s uživatelem, což může trochu pomoci při zacílení útoků plus to může dát útočníkovi nápovědu pro překonání ochran. Jen malou nápovědu, ale v ojedinělých případech to může stačit.