Okrasná krovicka, kvě$tiny a mezi tím ta „hnusná“ trava. Máte nějaký trik jak a kdy ji trhat? -iv-

Nejlepší odpověď
dědapetr

Kdykoliv vytrhat,nebo vykopat a zasypat mulčovací kůrou.

Další odpovědi
venkovan

jak trhat je jednoduché. Levou či pravou či oběma rukama trávu uchopit, nejlépe co nejníč u země a tahem rukou za pomoci zad a nohou působit na rostlinu směrem od zěmě vzhůru. před tímto úkonem je třeba ještě k trávě přijít před tím se i obléci apod.
Trhat nejlépe po vydatném děsti či zálivce.
Varianta je vytrhat křoviny a květina a nechat vše zarůst travou. A mulčovat se dá i posečenou trávou, papírovým kartonem, mulčovací textilií (ta co se v půdě rozloží, štěpkami, kamínkem na textilii, i chemicky se dá tráva likvidovat (nátěrem herbicidu na listovou plochu).