Otazník123

Odkud nejlépe sledovat na pražském letišti přistání Airbusu A380?

Rád bych se někdy podíval na A380 který teď každý den přistává v Praze. Víte někdo na jakou ranvej dosedá, z kterého směru přilétá a odkud ho nejlépe sledovat ? Je někde poblíž letiště třeba nějaká dobrá vyhlídka odkud by byl dobře vidět ?

Nejlepší odpověď
gecco

Viz kolegové…
Ale docela dobře – zejména, když přistává z jihu, je vidět i ze střešního parkoviště OC Sestka…

Další odpovědi
JájsemRaibek

Zkus třeba odsud:
http://slowtv­.playtvak.cz/pla­nespotting-0pr-/planespottin­g.aspx?c=A150624­_164934_planes­potting_cat

Hlada

Nejsem sice odborník na letadla, ale myslím, že něco tak velkého nebude přistávat jinam, než na 24. Občas se přistává obráceně na 06, ale to je málokdy. Na jihu od Kněževsi je vyhlídková plošina. Je zakreslená na Mapy.cz.

Dochy

Osobně si myslím, že může použít jakoukoli na Ruzyni používanou dráhu. Ale obvykle se používá 24/6 podle počasí. Doporučuju flightradar24 (online poloha letadel, web aplikace i aplikace pro android) a LiveATC (online stream z komunikace věž-letadlo) U obou konců dráhy 24/6 jsou plošiny pro pozorovatele. Pak na letišti bývá letadlo vidět z pozorovací plošiny letiště (mezi terminály 1 a 2 v patře)

Klaproth

Kěeževeská plošina – http://www.prg­.aero/cs/sluz­by-cestujicim/letiste-pro-spottery/

BergySeltzer

Nebudu zakládat novou otázku, není to až tak důležité, každopádně, nevíte jestli existuje nějaká vyhlídková plošina i na Mošnově? Na Ruzyni jsem byl koukat dávno a dal bych si to znovu, ale Mošnov mám o dost blíž. Gůgl nic moc, nebo hledám špatně. Jestli se tu náhodou někdo vrátí a bude vědět, budu rád za odpověď.

Lamalam

Koukni sem: http://www.lkmtspot­ter.eu/clanky/pro-spottery/fotopozice-kolem-letiste-ostrava.html

BergySeltzer

Super! Sice to vypadá, že stránky nebyly od roku 2011 aktualizované, ale ty zakreslené fotopozice tam budou určitě dodnes :) Díky moc