ponovotny

odinstalování vs zmazání

jaký je rozdíl mezi tím když program odinstaluji a tím že ho vymažu?

Nejlepší odpověď
chudst

Pokud program jen smažete, smažete pouze jeden adresář. Zatímco když ho odinstalujete, měl byste odinstalovat všechny věci, které program nainstaloval do počítače – tj. registry, či vedlejší na první pohled skryté adresáře a jejich soubory.

Přesto ani tehdy se program nemusí 100% odinstalovat (je to však rozhodně tisíckrát lepší, než jen smazat za pomocí klávesy ‚delete‘) a jednou za čas je dobré např. registry projet CCleanerem ( http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/optimali­zace_systemu/ccle­aner/ ).

Další odpovědi
Jsemtady

Vetsina programu si krome vlastniho adresare ulozi v pocitaci i ruzne naataveni, info o tom ze to tam bylo, ruzne docasne adresare a i v tech registrech dalsi informace. Mno a kdyz smazes jen ten adresar, tak se muze po systemu valet dalsich x veci ktere by uz byly k nicemu ale delaly by tam bordel a registry a system by byly cim dal vetsi a plne balastu. Odinstalovani by melo vse komplet vymazat. Vse idealne odinstalovavat.