Kai

Od jakého věku či jakým dokladem se musí prokázat důchodci, když chtějí slevu na přepravné?

Nejlepší odpověď
mosoj

Průkazku vystavují České dráhy neboť slevu pro důchodce poskytují i nadále ve výši 25 %. Průkazku vystaví na základě předloženého důchodového výměru !!!
Bez ohledu na věk.
Pokud někde poskytují pro důchodce slevu používám také tuto průkazku.
Ono těch slev ale již moc není .

Další odpovědi
anonym

Obecně – nad 70 let věku stačí průkaz totožnosti (OP, pas).
Do 70 let je to dle daného přepravce, obvykle je nutné získat nějaký ´dedikovaný´ průkaz.

Melkor

http://www.pe­nize.cz/80408-co-jsou-duchody a občankou…