Anduška

Od čeho je odvozen název SCAM 419?

Odpovědi
postcd

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nigerijsk%C3%A9_do­pisy

Wikipedia: „The number "419“ refers to the section of the Nigerian Criminal Code dealing with fraud, the charges and penalties for offenders.[2]"

Britannica: „Among the most famous is the Nigerian, or “419,” scam; the number is a reference to the section of Nigerian law that the scam violates.“

česky by to číslo mělo mít souvislost snad se zákony v Nigérii kde jsou zakázány aktivity, které jsou typické pro tento druh podvodu (vylákání peněz s tím že pak člověk získá nějakou velkou sumu finanční).