Očkování proti rakovině děĺožního čípku

do kolikati let se provádí toto očkováni?Kolik stoji?Jak se muže tato rakovina chytit?
A kde se očku u praktickeho lekaře nebo gynekologa a musite mu to předem ohlásit?jake jsou intervaly mezi injekcemi a jsou nějake vedlejší učinky?

Nejlepší odpověď
Lucimia

http://www.vse­comuzu.cz/uvod/
Zde jsou všechny odpovědi na vaše otázky

Další odpovědi
panenka

Zde jsem vám vyhledala o Rakovině děložního čípku článek. Vakcíny mají 100 % účinnost u chlapců a dívek, kteří ještě nezahájili sexuální život. Vakcinovat je můžete u pediatra.

U žen, které již zahájily pohlavní život nebo za sebou mají již těhotenství, je nutné provedení gynekologického vyšetření před vakcinací. Většinou pak vakcinuje gynekolog. Při normálním gynekologickém nálezu se udává účinnost vakcíny kolem 70 – 80 %. Obě vakcíny jsou neživé.

Vakcíny nemají omezenou preskribci, recept může předepsat kterýkoliv lékař

Vakcína – SILGARD
Ve světě pod názvem gardasil.

Tato vakcína proti rakovině děložního čípku pomáhá chránit proti 4 typům lidského papillomaviru(HPV): 2 typům 16 a 18, které způsobují přibližně 70 % případů rakoviny děložního čípku, vulvy a vagíny, a 2 dalším typům 6 a 11, které způsobují přibližně 90 % případů genitálních bradavic.

Pro koho je očkování proti rakovině děložního čípku určeno?
Chlapci a dívky od 9 – 15 let, ženy od 16 – 26 let.

Vakcína má největší přínos, pokud se aplikuje dříve, než dojde ke kontaktu s HPV virem typů 6, 11, 16 a 18.

Očkování proti rakovině děložního čípku má význam i tehdy, pokud již vedete aktivní pohlavní život. Přestože jste již možná byla HPV viru vystavena, nesetkala jste se pravděpodobně se všemi typy virů, před kterými tato vakcína chrání.

Znamená to, že díky vakcíně proti HPV se můžete chránit i proti těm HPV typům, se kterými jste doposud nepřišla do styku.

Dávkování
Aplikuje se 1 ampule intramuskulárně do paže či stehna v intervalu 0…2…6 měsíc, aplikace nemusí být striktně dodržena, ale všechny 3 dávky musí být aplikovány do 1 roku. Možno podat při kojení. V graviditě je aplikace kontraindikována!

Nežádoucí účinky při očkování proti rakovině děložního čípku
•lokálně zarudnutí v místě vpichu
•bolest
•otok
•svědění
•krvácení v místě vpichu
Vakcína – Cervarix
Vakcína proti lidskému papilomaviru typ 16, 18

•pro dívky a ženy ve věku 10 až 25 let
•Dávkování – doporučené očkovací schéma je 0–1–6 měsíců. Potřeba podání dávky přeočkování nebyla dosud stanovena.
•Aplikuje se jedna ampule do intramuskulárně do paže či stehna
•V graviditě či kojení je aplikace kontraindikována
Nežádoucí účinky očkování proti rakovině děložního čípku
•lokálně zarudnutí v místě vpichuv
•bolest
•otok
•svědění
•krvácení v místě vpichu
•bolest hlavy
•myalgie
•únava
•gastrointestinální symptomy (zvracení, nauzea, průjmy, bolesti břicha)
•bolesti kloubů
•horečka
Cena jedné vakcíny (Silgard, Cervavix) proti rakoviny děložního čípku je zhruba 3 600 Kč.

Mezi další velmi časté typy rakoviny u že patří: rakovina prsu a rakovina dělohy. U mužů se nejvíce vyskytuje rakovina tlustého střeva, poté rakovina plic.

Velmi důležitá je prevence, pokud máte nějaké podezření, je vždy nutné navštívit svého lékaře.Zabrání se tak vzniku možných komplikací.

Pokud je toto onemocnění zachyceno včas, je léčba rakoviny děložního čípku méně náročná, velmi důležitá je prevence.

Zdroj: http://delozni-cipek.aspone.cz/oc­kovani-proti-rakovine-delozniho-cipku.aspx

sisi0110

Já jsem třetí injekci dostala asi před dvěma měsíci. Jedna dávka stála 3500, vakcína se jmenovala Silgard. Je mi 24 let. Pokud vím tak vzp přispívala na jednu dávku 500 korun pokud bylo dívce pod 18 let. Očkoval mě můj gynekolog, ale kamarádku všeobecný lékař a dokonce v očkovacích centrech očkují https://www.oc­kovacicentrum­.cz/. Druhá injekce byla po dvou měsících a třetí po čtyřech. Nesmí se v tomto období otěhotnět. Jinak žádné vedlejší účinky jsem nepociťovala, jen jsem měla místo vpichu trochu bolavé, ale to je asi otázka šikovnosti doktora.