Jose1f

Obvodové zdi z CDm – co to je?

V jedné dokumentaci, týkající zateplování staveb, se v energetickém hodnocení k dotačnímu programu Zelená úsporám uvádí název „obvodové zdi z CDm“. Dokáže někdo laikovi vysvětlit, co se tím myslí? Co to je, to CDm?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Cihla Cdm – Cdm
Délka: 240 mm, šířka: 115 mm, výška: 113 mm, pevnost: 25 MPa, nasákovost: 14,5%hmot., objemová hmotnost: 1 300 kg x m3, hmotnost: 4,4 kg, spotřeba cihel: 37 ks x m2, 320 ks x m3, hmotnost palety: 1 020 kg, počet kusů na paletě: 240, 15 zmrazovacých cyklů, skladba na paletách 120 × 80, měření radioaktivity Ra 226 splněno.

Zdroj: http://www.sta­vite.cz/vyrob­ky.html

Další odpovědi
tom004

Jednoduše řečeno,CDmka je voštinová cihla,která má velmi dobré,tepelně izolační vlastnosti, a vysokou pevnost, a proto se používá na stavbu obvodového zdiva objektů.

Drap

Dutá pálená cihla s drobným ,průchozím děrováním. Také někde uváděna jako CDm -blok.