klumprt

Obsadila by nás dnes za určitých okolností vojska NATO, aniž by k tomu měla řádný souhlas parlamentu a vlády?

Například pokud by hrozilo, že naši volení politici obrátí zem opět někam do Ruska.

Nejlepší odpověď
Edison

Klidně…

Další odpovědi
Mc Merkurion

… proč se ptáš hypoteticky ??? … copak nám už dnes EU do všeho nekecá a dosazuje migranty ??? … nevim, jestli byla horší ruská invaze, nebo momentální migrační vlny … a copak NATO ve svém zájmu tyto akce nekoná ??? … já zapomněl, oni když bombardujou, tak je to humanitární …

ivzez

S klidem.
On by se ale našel někdo, kdy by je „pozval“…

autacek

Polid bychom se chtěli vydat jiným směrem, si piš že spojenci dokáží zavařit. A ne jen vojensky, podívej se třeba na ty útoky na Velkou Británii, když chce jít svou cestou.

A snaha o to, abychom pěkně pocítili i my, když nebudeme dělat jak pán píská, je též zcela evidentní (povětšinou finanční sankce). A chraň bůh vyhlásit samostatnost a chtít se připojit třeba k Rusku, podívej se na Krym…

cukrar

Dnes určitě ne, za určitých okolností ano, páč k tomu má mandát…

led

Viď NATO a nezištná pomoc Juhoslávii, potom už len štátom bývalej Juhoslávie pomocou zbraní a bômb
Súčasná požiadavka o otvorených hraniciach v Europe pre vojská NATO, aby „Žandár Europy“ mohol zasiahnúť rýchlo bez zdržania politickým papierovaním. Teraz presun ozbrojených jednotiek NATO po EU musí prejsť schválením vlád všetkých štátov na trase.

Kryšpín

Já mám dojem, že by nejdříve bylo jednání s Anglií a Francií, pokud by byl dán souhlas, mohla by spřátelená vojska a letectvo obranného spolku NATO z Německé republiky zasáhnout.

Později by byla zavolána do Bruselu naše vrchnost a začalo by se jednat.

Pokud se samuraj polojapončík nedostane výše, tak toto určitě nehrozí i když v Katalánsku něco malinko podobného bylo vyřešeno elegantně