Avatar uživatele
martinacek

Oblovka žravá – výměna podestýlky

Máte někdo doma oblovku žravou (velký africký šnek)? My ji máme zhruba týden a mě by zajímalo jak často se má měnit podestýlka? Kdo s tím máte zkušenosti? Díky
Doplňuji:
Děkuji všem. Pro terry: my je dostali docela neplánovaně, nikdy by mě nenapadlo si pořídit šneka, když jich máme na zahradě spoustu!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr před 4599 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Doma jsem je neměla, ale měli je u dcery ve školce.
Podestýlku bych měnila podle počtu oblovek a velikosti terária, kontrolovala bych, zda není příliš mokrá, zda neplesniví, aby v ní nezahnívaly zbytky potravy a nebyly všude exkrementy.
Prostě zkoukněte, jak to v teráriu vypadá, případně si čichněte – a když se Vám to nebude zdát, vyměnit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Jako podestýlka se mi osvědčil lignocel, ale prakticky se dá použít vše, do čeho se může oblovka zavrtat a co dobře drží vlhkost – ta má být vyšší než padesát procent. Můžete je denně rosit nebo i prolít podestýlku vodou, to třeba v případě, že nebudete pár dní doma. Oblovkám vyhovuje pokojová teplota, ale pokud bude o něco vyšší než 22 stupňů budou spokojenější. Podestýlku měním celou jednou za čtrnáct dní, jinak pravidelně pinzetou vybírám trus.

http://www.me­redit.cz/conten­t/view/1230/77/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
VampGirl

Já doma oblovky žravé mám. Lignocel měním tak jednou za čtrnáct dní, ale může se i později. Záleží na tom, jak je podestýlka znečištěná. Lignocel by neměl být cítit, pořád by měl vonět příjemně po dřevě, nesmí být plesnivý ani zbytečně moc mokrý. Je potřeba denně měnit potravu, aby se ve vlhku nekazila a denně vybírat trus. Doporučuji přečíst si nějaké stránky o oblovkách, dočtete se mnoho užitečných informací.
Dobrá je například tato: www.oblovky.web­node.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Není lepší si dříve zjistit podmínky chovu a až potom pořídit zvíře???
Doplňuji:
OK, to tě omlouvá 🙂

Upravil/a: terry

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek