orestez

Objednané zboží přes Aliexpress nepřišlo. Co dělat?

Peníze mají. Zatím jsem zakoupil 2 položky. Jednu chci a druhou potřebuji. Kimono a BT převodník. Co včil?

Kolega to ještě sleduje na české poště, a cituji ho:
zatím to v evidenci mají (to, že to poslali zpět neber v úvahu, to mi taky psalo, mají tam podle mě špatný překlad). Teď o Vánocích pošta nestíhá, nech tomu ještě čas.

Nebo mi ještě pošli print screen z aliexpresu té objednávky, kdyžtak můžeme napsat prodejci. Nebál bych se toho, dávají si na doručení přes 40 dní tuším, takže to bude ještě v limitu, pak se jim ale dá napsat. Takhle mi jednou vrátili peníze, ale stejně mi to pak došlo.

Odpovědi
Akri014

Určitě Otevři spor, z důvodu nedoručení zásilky. Mně to vždycky uznali.

nyjono

Jak to je dlouho? Někdy to trvá dýl. Vydrž.

cochee

To je zvláštní, podle toho záznamu už byla zásilka v Česku, ale ujali se jí celníci a poslali ji zpět – data a časy těch záznamů se mi přitom moc nejeví jako důvěryhodné. Buď byla zásilka něco, čeho dovoz není povolen (alkohol? kuřivo? léky? to ale popíráš) anebo, a to se mi zdá pravděpodobnější, s adresátem chtěli celníci řešit celní procedury a nemohli adresáta kontaktovat (chyba/neúplné/ne­platné kontaktní údaje: adresa, e-mail, tel. číslo).

Edison

Určitě otevřít spor. Má to mj. jeden zásadní důsledek: Obvykle dostaneš odpověď, že se máš „ozvat do…“ čímž, se prodlouří doba „reklamovatelnosti“ dodání. Pka je potřeba to hlídat. Pokud nedojde, je třeba komunikovat a to výhradně prostednictvím „intefrní“ komunikace ali s prodejcem. Ta doba dodání se dá nastavit i několikrát, ale JEN několikrát… Nedat na přání prodejce na „posečkání“, ale řídit se ůdaji ali. Pokud na podruhý nepřijde, vrátěj peníze.

Může se stát, že zboří přijde až po uzavření a kladném vyřízení sporu. Jsou dvě možnosti, jak to řešit: 1. mlčet. 2. napsat prodejci, že to konečně dorazilo. Podle hodnoty zboží k tomu pak prodejce většinou přistoupí – nechá to jako dárek, nebo si to nechá znova zaplatit.

autacek

Cesta z dalného východu trvá často déle než měsíc, pak je schopné se to zaseknout na 14 dní i u naší pošty, v případě celního řízení je pak doba ještě variabilnější.

Pokud byla zásilla stoplá již po 3 dnech, vrátili to jejich celníci, když by to bylo v česku, viděl bys tam pošta Praha 22000, případně v rámci celního řízení něco o vyměňovací poště.

Před koncem lhůty klilni na prodloužení, případně otevři spor.

Mě takto nedorazilo spoustu věcí pod stromeček z listopadu a už ani nedoufám, neb pořád nejsou ani v ČR.

novaky

Česká Pošta krade. Smiř se s tím

orestez

Ten BT převodník zabrání rušení brumu 50 Hz v zesilovači.