Leontyn

Obch. podmínky webu vs. zákon?

Čistě teoreticky zpřístupním účet na Aukru cizí osobě. To obchodní podmínky nedovolují a jde o porušení ujednání webu. Cizí osoba udělá škodu. Kdo je před zákonem zodpovědný? ten co porušil obchodní podmínky, nebo ten, který způsobil škodu?

Nejlepší odpověď
aramah

A jakou škodu mohl udělat?

Další odpovědi
anonym

A co takhle si zkusit odpovědět z opačného konce?
Pojem odpovědnosti padá, protože porušením obchodních podmínek webu (podle platné legislativy právě na ochranu), nárok na odškodnění padá.
Odpovědnostní pojistku má provozovatel webu a následně pojišťovna zamítne pojistné plnění z titulu porušení pojistné smlouvy.

MichalN

Já myslím že obchodní podmínky jsou takovej alibismus provozovatele, aby se vyhnul zodpovednosti, ale ono to na webu ani jinak nepůjde, pokud provozovatel nechce všechno kontrolovat a vlastně to ani není v lidských silách. Podle mě je zodpovědný ten kdo udělal škodu a podle toho jak a proč mu ten kdo porušil podmínky ty informace předal bude zodpovědný i on, třeba když je předá s tím úmyslem aby ten škodící mohl škodu udělat a sám se vyhnul zodpovednosti. Jako když si někdo objedná najemnyho vraha tak se z toho nevyvlikne. A ty podmínky nenahrazujou zákon.

Michal Kole

Asi oba