AJICEK

O KOLIK PROCENT SE PŘIBLIŽNĚ ZVYŠÍ VYKON MOTORU PŘI PŘECHODU NA E 85

Nejlepší odpověď
mosoj

Spíš sníží ? Má nižší teplotu hoření a hoří pomaleji. Proto se musí měnit nastavení předstihu. Oktanové číslo není vše !! To je i za předpokladu „přestavby“.

Další odpovědi
anonym

Jakého motoru?
Pro některé je etanol zcela ´nestravitelný´, některým ´nevadí´, některé jsou na něj konstruovány – obecně nelze odpovědět…

Kelt

Je třeba uvést konkrétní údaje – tedy který motor, co se používá předtím, jaké palivo a jaké po tom. Aby bylo co hodnotit. Pak se to vyjádří v procentech.
Příklad na vysvětlení – Manželé jedou z Prahy do Brna a zpět, tam řídí žena – jede průměrnou rychlostí 120 km /h a má průměrnou spotřebu 5,3 l , zpátky řídí muž, průměrnou rychlostí 112 km /h , spotřeba 6,2 l . Která jízda je úspornější? Tyto údaje jsem si vymeslel, ale chtěl jsem ukázat, co srovnávat s čím.

cochee

Já na E85 jezdím. Výkon má motor stejný, ale zvýšenou spotřebu. Prudká akcelerace je nerovnoměrná, má to jakoby „záseky“ nebo jak to popsat. A hůř to startuje v chladnějším období a trvá delší dobu, než se zahřeje a přestane cukat. Budu kupovat vstřikovací jednotku. Kolega naopak má spotřebu stejnou a i jinak říká, že to moc od benzínu nerozezná.

knedlik123

Ano zvysi , ale jen pri soucasnem "snizeni"hlavy, tedy zvyseni komprese(-je potreba zvysene oktanove cislo, lih ma 140)