Avatar uživatele
Anikitos

O co asi jde tomu medvědovi na Valašsku?

Kdyby si jen dělal zásoby na zimu, tak by tolik necestoval ze Slovenska, neprocházel Zlínsko tam a zpátky pořád dokola a hlavně by (zbytečně) nezabíjel zvířata, které ani nežere — ovce, kozy.

Zdá se mi nějaký agresivní. Tak, o co mu může jít?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, EKSOT123 před 1984 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

O nic. Chce se jen nasytit a udělat si zásoby tuku na zimu. Medvědi nedokáží přemýšlet stejně jako my, a to že takto cestuje neni pro medvědí populaci nic nezvyklého.
U nás je z toho humbuk, ale třeba v Kanadě je celkem běžné, že po městě či vesnici se prochází los, jelen, medvěd nebo vlci. Medvěd bez problémů prohledává verandy domů a nikomu to nepříjde jako něco mimořádného. Pokud se to opakuje, tak se daného jedince snaží vyhnat.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

O co by mu šlo. O přežití. Jako každému NORMÁLNÍMU tvorovi na této planetě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Hľadá autora tejto otázky.

Fiktívna zpráva krátko z domova:
Vašu otázku „O co asi jde tomu medvědovi na Valašsku?“ som položila pánu Mackovi. Jeho odpoveď bola šokujúca:„pri­pravujem sa na zimu a hľadám si tiché miesto na "zimný spánok“. Z pôvodného bydliska ma vyhnali agresívni domáci ľudia, neustále ma rušili a nedávali pokoj. Že som agresívny? No človeče, kto by nebol nervozný a agresívny, keď mu médiá a zvedavci nedajú pokoj. To je aj na Medveďa veľa…"
zdroj: bláboly a kačice

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Mám dojem, že medvědi nejvíc cestují před zimou aby se vykrmili před zimním spánkem. Jestli z těch ovcí něco užral, nebo ne, se podle fotek nedá určit. Vždycky psali, že je roztrhal. Ale možná, že mu ty valašské ovce nešmakují, čert ví 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Podle mne není dobré zvířatům přisuzovat lidské schopnosti.
Medvědi nepřemýšlejí jako lidé, ani nic nevymýšlejí, neplánují apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

No i myslivci říkají, že se chová podivně, tak je třeba to tak brát. Vzteklinu nejspíš nemá, ta taky způsobuje menší plachost. Ovce co zabil se mi zdály neporušené. Ivzez jsem popudil se strakama, že jim přisuzuji lidské vlastnosti,ale špatně mě pochopila. I vyšší zvířata určitý rozum mají, i city. Taky je jasné, že i zvířata nejsou všechna stejná a mají každé svoji svébytnou osobnost. Zlý pes, hodný pes, zlý býk, a přátelštější býk – i když ta býkovitost tam je vždy.
Medvěd je Úchylák. Mělo by se mu dostat důkladného psychologického vyšetření, ale rozumnější bude ho sežrat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

Založit politickou stranu a kandidovat do evropského parlamentu. Momentálně probíhá kontaktní kampaň ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek