DaveR

Nový notebook – baterie

Kdysi dávno 2006, 2007 jsem četl že u nového notebooku aby baterie dlouho vydržela, by se měla 3× úplně vybít, a 3× úplně nabít. Platí to i dnes? Protože když jsem se to snažil najít všechny články byly z let 05,06,07 ale od té doby nic. Nebyly v té době baterie nějak jinak vyrobené? To stejné jsem věděl o telefonech.
Kdybyste někdo našli nějaký aktuální článek o tomto tématu, tak sem s ním, ale klidně postačí i vaše odpověď.
Děkuji!

Nejlepší odpověď
mosoj

Platí. Říká se tomu formování. Viz. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-je-to-s-baterii-u-notebooku-pri-prvnim-zapnuti

Vybíjením se rozumí vybíjením v notebooku za běžného provozu. On si již sám úroveň vybití pohlídá . O nule nelze ani uvažovat !!!!!
Doplňuji:
S paměťovým efektem to nemá nic společného.

Další odpovědi
baghira

Jedná se o tzv. paměťový efekt, který byl znatelný u NiCd akumulátorů. Současné NiHm nebo LiPol akumulátory tím netrpí.
Naopak nedoporučuje se je vybíjet úplně do nuly.