OSJJ

Nová budova

Chci se zeptat, jestli mi někdo poradí kolik cca bude stát postavit novou budovu, která bude určena pro sportovní využití. Měla by být cca velká jako nějaký střední dům (pouze přízemí, ne 2 patra ani sklep). Připojení na elektriku a vodu mám, jen je vše odpojedno. Zajímá mě všechno. Stavební povolení, materiál, obnovení elektriky a vody, prostě kolik bych si měl připravit peněz na vybudování takové budovy. Díky

Nejlepší odpověď
martina1

Přesně spočítat to neumím,ale mám zkušenosti se stavbou domu.Záleží jestli i s vybavením­.musíte vědět jaký stavební materiál budete používat,jaké zateplení,jakou krytinu apod.Tam se ceny hodně liší.Pak jestli bude stavět dům řemeslník,firma nebo svépomocí vy sám.Pak musíte zjistit,jestli v dané hokalitě je v Útemním plánu počítáno se sportovním areálem.Jinak co si pamatuji jak stálo.Každý vklad do katastru nebo změna 500Kč.Výpis 100Kč mapa 50Kč.Radonový průzkum 4500Kč.Územní rozhodnutí 1000Kč.Revize komína 2000Kč elektriky 5000Kč.Pokud bude potřeba odhad 4500Kč.O ceně projektu ani nemluvím.Pro vaší představu.Dům patro+podkroví,hru­bá stavba firmou,vazba a zbytek svépomocí.80% rozestavěnosti už shltnul 3.5milionů korun.Tak si zkusím tipnout vaše hala minimálně 10mil bez vybavení.

anonym

50 000 000. Dozvíme se výsledek?