Martina44

NORTON – Mám ten virák skoro rok a za 5 dnů mi končí.. to si jako mám koupit nový? nebo si ho můžu někde obnovit? ..díky

Nejlepší odpověď
Bedy

Pokud je to domácí počítač, tak je naprosto zbytečné utrácet za antivir, doporučím ho odinstalovat a přejít na nějaký jiný solidní antivir zdarma. Můžu doporučit již zmiňovaný Microsoft Security Essentials.
Je zdarma, v češtině a oproti Nortonu je mnohem úspornější (MSE minimálně zatěžuje počítač).

MSE lidem instaluju do počítačů, protože je jednoduchý na ovládání a jak jsem psal, je úsporný.

Po dokončení instalace skočte do Nastavení a tam si nastavte rychlou kontrolu klidně na každý den a aby ta kontrola nezpomalovala počítač, nastavte si míru omezení využití procesoru na 30%, pokud máte starší počítač, klidně tam dejte 20 nebo 10%. Ta kontrola nebude pak zpomalovat počítač a Vy budete mít jistotu, že v počítači není vir (resp. v těch nejnapadanějších částech).

MSE stáhnete zde: http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows/security-essentials-download
Instalace je hrozně jednoduchá, nebudete překvapena žádnými kostlivci ve skříni ani čertíky z krabičky jako u některých jiných antivirů (například AVG, avast!, apod.)

Další odpovědi
badisko

bud si muzes poridit novou licenci nebo pokud se ti neche investovat do nortona tak je spousta free kvalitnich antiviru …pokud by si chtela pomoct z vyberem tak ti tady urcite poradime sice kazdej bude mit ten svuj za uplnou spicku ..ale bude pak jen na tobe kterej si vyberes…

ven.cik

Myslim že si budeš muset koupit prodlužení tý licence, nebo zkus nějaký bezplatný, já používám Microsoft Secure Essential a funguje bez problémů, nic mi sem zatim nepustil…;)