nootebok pomalu načítá a seká se,jak se toho zbavit

Nejlepší odpověď
anonym

1/ na disku by mel byt dostatek mista (rekneme 5GB je bezpecne minimum)

2/ disk by mel byt defragmentovany – pouzijte Defraggler ze slunecnice.cz – spustite defraggler oznacite svuj hlavni systemovy disk C: a klepnete na tlacitko Defragmentovat .. muze trvat i nekolik hodin, tento proces byste mela kazdopadne jednou za ctvrt roku zopakovat, zalohu registru neni nutne provadet – ztrata casu, tato uloha je na domacim pocitaci bezproblemova ovsem po dokonceni je vhodny restart a jeste jednou zopakovat

3/ odstrante vsechny zbytecne retezce v databázi „registry“ – pouzijte CCleaner ze slunecnice.cz – záložka „Registry“/tlacitko heldat problemy/tlacitko opravit problemy automaticky

4/ a nakonec jsem si nechal to nejdulezitejsi … pomoci ccleneru na zalozce nástroje / start vypnete po startu aplikace ktere nemaji zadny vyznam, a pouze zbytecne zdrzuji, na prumernem domacim pocitaci je toto pravy kamen urazu a omezit seznam aplikaci spoustenych po startu systemu je nejlepsi zpusob jak vykon pocitace zase vratit do normalu. – pokud na uvedenem miste klepnete v ccleaneru na tlacitko ulozit do textoveho souboru, a zverejnite tu seznam aplikaci ktere se u vas spousti po zapnuti pocitace poradim vam ktere muzete s klidem vypnout.

//

pokud jde o hardware tak nejcastejsi pricinou „zpomaleneho zasekavajiciho se“ pocitace je nedostatek operacni pameti ram (neplest s diskovou pameti) … neni obtizne ji rozsirit, pokud mate mene nez 1GB urcite bych tuto otazku zacal resit. Operacni system totiz pri nedostatku rychle operacni pameti pouziva mnohem pomalejsi diskovou pamet (swap) coz je pricina zpomaleni – to ze operacni system naduziva takovy pomaly swap vsak bohuzel nedava nijak najevo, takze se to uzivatel casto ani nedozvi a pouze pozoruje jak jde vsechno pomalu ale netusi proc.

Další odpovědi
MacaM

Zkusit defragmentaci disku, projít antivirovým programem a odstranit viry. Také je možné, že je na disku C příloš mnoho uložených souborů, takže je lepší je nakopírovat na jiný vedlejší disk, či vymazat, které se nepoužívají. Zkontrolujte velikost disku C, zda-li není plný.