pizlicka

nizkoenergeticke domy na klic.jake mate zkusenosti?

vyhody,nevyho­dy,odkaz na firmu.dekuji moc.
Doplňuji:
michale,to je dobry napad,kuji:-)venkovane,zase perlíš?

Odpovědi
michael69

Doporučuji navštívit přímo rodinu,která v takovém domě nějaký čas bydlí a ochotně Vám ukáže či sdělí své zkušenosti.
Pro Venkovana: Naši předci že využívali bioteplo v dřevěných stavbách a neměli prakticky žádné náklady na topení?!!! Jste spadl z višně?! Tím bioteplem myslíte co? Z hosp. zvířat? Z chlévů,které byly součástí stavení?! Museli topit,jinak byla v chalupě zima jak v psírně. Lidé byli mnohdy otužilejší,než je dnešní standart. Byly také velmi tuhé zimy díky klimatické anomálii,která započala někdy v polovině 14.století a trvala v podstatě až do konce 19.stol..Tato skutečnost doznívá v lidových písních,pohád­kách,říkadlech,ko­ledách,dobových vyobrazeních,at­d..... Lidé se balili do kožichů a nemohli se dočkat jara,protože jaro bylo jako požehnání po dlouhých a tuhých zimách. Nedělejte si iluze,že to bylo tak skvělé,protože jinak bychom dosud bydleli tak jako tenkrát.Dnes bydlíme nesrovnatelně lépe.

cukrar

pizličko, nízkoenergitický dům je ten nejhorší co se staví, páč horší již dneska nikdo nepostaví!!!

pozor, nemyslíte pasivní?

venkovan

Naši předci využívali pro vytápění bioteplo především v dřevěných stavbách. Nebylo to prý špatné – prakticky neměli na topení žádné náklady, ale dnešní předpisy to již, a zatím ještě nedovolují.
Jinak dobrý zkušenosti mají v Kongu, Zambii apod, mají i klimatizaci která nepotřebuje elektřinu.
Takže si myslím, že v internetovém vyhedávači se najde mnoho podkladů a informací.
Doplňuji:
Pro Michaela 69:
Bydlíme sice lépe, ale za jakou cenu. Ale přiznej si, že není zas tak nepříjemné lehnout a obložit se kozama.

Alesh

Výhody – nízké náklady na energii
Nevýhody – vysoká pořizovací cena, která se zpravidla nikdy těmi úsporami nezaplatí. Ale samozřejmě záleží, co přesně a za kolik by to obnášelo.