ventou

Nezobrazí se EXIF

Dobrý den. Mám takovýto problem, když kliknu pravým tlačitkem myší na fotografii a zadám vlastnosti obrázku (na diskuzich kde jsou fota) nezobrazí se EXIF, (nezobrází se clona čas, typ fotopřístroje a další údaje) Zobrazí se „tabulka“ a tam pouze velikost souboru v kb a že je to jpeg snímek, datum, ale další udaje ne. Čim to muže být způsobeno, zřejmě nemám v PC něco „zapnuto“ nainstalovano, aby se kompletní EXIF zobrazil. Děkují za poskytnuti informace.
Doplňuji:
Pane chuds avatar
Bronzový chudst

Ano, kliknete pravym tlacitkem a dejte „Vlastnosti“. Ale ve Vlastnostech si misto „Obecne“ (tj. to, kde mate velikost, datum, apod.) kliknete na „Podrobnosti“. Když kliknu pravým tlačitkem otevře se okno, ale v něm není uvedeno Vlastnosi, je tam zobrazit vlastnosti obrázku a jiné (nepodstatné)když kliknu na zobrazit vlastnosti obrázku tak je tam uvedeny datum, velikost souboru, a jpeg, další čas, clona, typ fotopřístroje ne. Vím, že jiným „diskutujícím“ webu fotografování se celý EXIF daných snímku zobrazuje. Děkují

Nejlepší odpověď
beer

Exif se zobrazuje jen u originálních fotografií a pokud jsou na netu, musí být často navíc nahrávány stanoveným způsobem (určuje správce).
Zkušenost

Další odpovědi
chudst

Ano, kliknete pravym tlacitkem a dejte „Vlastnosti“. Ale ve Vlastnostech si misto „Obecne“ (tj. to, kde mate velikost, datum, apod.) kliknete na „Podrobnosti“.

edit.: aha, vy myslite na internetu. V tom pripade si zkuste danou fotku stahnout (prave tlacitko – ulozit obrazek jako) a pak postupovat dle toho, co jsem rikal. Vyzkousel jsem to na teto fotce: http://2.bp.blog­spot.com/_BlKsp3­CUntE/Rqe1L3eJ­tDI/AAAAAAAAA­II/vxASWW0xkCk/s1600-h/china.jpg a funguje to.

mosoj

Pro zobrazení EXIFU v prohlížeči musíte mít nainstalovaný program který to umí.
Na př. OPANDA IEXIF 2. Pak přes pravé tlačítko myši se objeví přímo nabídka exifu.
Pokud ho ovšem obrázek obsahuje. Dost často se cestou na inet a různým zpracováním ztratí.
Pokud chcete použít tlačítko „vlastnosti- podrobnosti“ musíte mít obrázek uložený v počítači a samozřejmě on musí EXIF obsahovat. Přímo v prohlížeči to takto nejde.