Nikča

New York památky

prosím poraďte mi nějaký vhodný program přibližně na tři až čtyři dny, co stojí za to vidět. popř. pokud by to nebyl problém, váš program, který jste absolvovali. Děkuji

Nejlepší odpověď
led

je to veľmi jednoduché
Central park /púhych 20×5km/
Centrum obchodno-aministratívnej štvrte s návštevami mrakodrapov, návšteva Bodu 0 – hrobu Dvojičiek
Socha slobody – loďou
Múzeum a galérie. Návšteva divadla na Broadway s absolvovaním niekoľkohodinového čakania v predpredaji /cca 60.-USD za lístok, dĺžka ulice iba 25km/
Toto všetko absolvovať peši, zabralo mi to 6dní aj s návštevou LitleBohemie, Brooklynu. Do Harlemu radšej nie, ak nie ste černoch…
Doporučenie z ambasády, v žiadom prípade nie sama.
Ak to chcete absolvovať nevozte si so sebou žiadne potraviny, ináč vás do USA nepustia

Tom.Noddy

Pro urychleni prohlidky mesta je vyborne vypujcit si kolo (např. pujcovna v Battery Parku na jiznim cipu Manhattanu – http://bikean­droll.com/newy­ork/bparkbike­rentals.html).
Urcite navstiv Brooklyn Bridge, vyhlidku v 86. patre Empire State Building, ulici nakupu – Broadway v casti SOHO, kde se za super cenu daji koupit znackove veci, bary v Chelsea a Greenwich Village na Manhattanu, jinak doporucuji koupit si NEW YORK PASS (http://www.ne­wyorkpass.com) Dostanes prirucku s tipy na navstevu, plan metra, usetris na vstupnem. A pokud bys mela zajem o cesky hovoriciho pruvodce, napis mi e-mail, dam ti kontakt. ENJOY NYC!