dudu

Nevítězí právě u nás ideologie nad zdravým rozumem?

Je nenormální, když při zprávě o udavačských aktivitách Pirátů do Bruselu padne otázka, mají-li ti chlapci zdravý rozum? Babiš si přece platí štáb odborníků, kteří mu snad ohlídali a ošetřili všechna rizika kolem dotací i střetu zájmů. Co asi bude následovat, pokud parta bruselských kontrolorů zjistí, že kauza Babiš je proti manýrám praktikovaným u nás při uvolňování dotací na vše ostatní, jen špičkou ledovce? Na podzim dojde k upřesnění pravidel a porcování dotačního medvěda pro dalších pět let. Logicky lze očekávat, že nám to Brusel spočítá.

Ve Višegrádské čtyřce Babiš patří mezi největší křiklouny a kritiky nepořádků v EU. Jak ho účinně zpacifikovat a zavřít mu ústa? Stačí jen zakalit vodu a odvést pozornost tak, že se na něj hodí pár lživých nebo polopravdivých obvinění. O vše ostatní se podle zdejší tradice postarají pražští pravdoláskaři a venkovští političtí neumětelové.

Co signalizuje stav, kdy se opozice okamžitě chopí vysoce citlivého textu, který se vynořil odkudsi z novinářské žumpy? Přitom nikoho nezarazí fakt, že se jedná o tajný spis určený pouze pro akreditovanou skupinu státních úředníků? Odpověď zní: takový stát postrádá politickou kulturu a neměl by zmiňovat demokracii.

Škodí nám někteří jedinci či uskupení kvůli krátkozrakosti nebo z blbosti?

Nejlepší odpověď
elkon

Kdysi dávno někdo řekl, že politika je svinstvo. Člověk musí někdy umět číst mezi řádky a nebýt hned ze všeho „vyplašenej“. Někdy se také říká, že „nic se nejí tak horké, jak se uvaří“. Babiš šlape na paty šmejdům, tak je nepohodlný, začal se ozývat i v Evropě, tak už je to tady i z Evropy. Na tohle zase platí přísloví „jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“. Někteří šmejdi mají dlouhé prsty, natažené i do Evropy. A ubránit se dokážou jen silné osobnosti. Tak uvidíme jak to vše dopadne.

Další odpovědi
Drap

Vůbec nejde o dotace. To jen jistá skupina lidí se nedokáže smířit s výsledky voleb. Vadí jim i to, že Zeman výsledky voleb respektuje. Proto je každý humbuk, i zcela smyšlený a nepravdivý dobrý k tomu, aby se pokud možno v lidu vyvolala hysterie a nenávist k Babišovi, Zemanovi a některým ostatním a dokázalo to změnit příští výsledek voleb.

hapiky

Nevím jestli měli Piráti v předvolebním programu boj s korupcí či nějaký program na kontrolu státních peněz, ale jak je znát, dodržují padni komu padni což je jim ke cti. Proto si pokládám otázku: Je Babiš (Agrofert) opravdu tak chudý, aby potřeboval stamiliónové dotace? Když skupoval firmy, tak peníze měl. Teď když mu firmy vydělávají, tak peníze nemá?Nebylo by lepší ty peníze využít např.na tolik potřebné dálnice či mnoho jiných potřebných projektů, na které nejsou peníze? Stačí se jen podívat, o kolik Babiš každým rokem co je v politice bohatne. Poláci i Slováci budují dálnice jak o život. Otázka zní: Jak je to možné. že jsme tak pozadu? Proč to u nás nejde? Nejsem žádný škarohlíd, ale Babiš je pro stát „žába na prameni“.

anonym

Posadit Babiše do role kritika Bruselu je poněkud zcestné, ničím takovým Babiš rozhodně není a nebyl. Naopak do politiky šel proto, že chce Brusel skrze dotační programy podojit a získat výhodu pro Agrofert a tak se s EU snaží být za dobře (rozhodně není hlasitým kritikem, tak to ani náhodou). Hlasitými kritiky jsou u nás třeba Fiala z ODS (z těch co uspěli v EU volbách) ale ANO rozhodně mezi kritiky nepatří, to je omyl.

Babiš je ve zjevném střetu zájmů, čekalo se asi jen na dostatečně nestranný orgán který to potvrdí. Je to ale jako čekat na potvrzení nestranného orgánu, že na červenou se do křižovatky vážně jezdit nemá … oni vám to samozřejmě potvrdí, ale jakou jinou odpověď jste čekali. Babiš dál ovládá Agrofert bez ohledu na svěřenecké fondy do kterých byl převeden, na střetu zájmů se tedy de fakto nezměnilo nic.

Argumentovat tím, že Brusel vzal Andrejovi dotace protože je kritizuje je těžce mimo realitu. Brusel si samozřejmě hlídá kde dotace končí a když vidí zjevný střet zájmů kdy politik realizuje malou domů skrze miliardové dotace tak se logicky ozvou, že se jim to sakra nelíbí, …to je přece logické.

Dochy

Nemyslím si, že Agrofert by měl zkrachovat pokud nedostane dotace. O praktikách poněkud za hranou bylo slyšet už před tím, než byl Babiš zvolen. Tehdy se nemluvilo o dotacích, ale pamatuju nějaké příliš agresivní konkurenční jednání – jako třeba vyštvání nájemce z jemu propůjčeného pole tím, že mu zaořou úrodu před sklizní. Pochopitelně neznám všechny podrobnosti, třeba byl Agrofert v právu, ale po pravdě já si tu právní situaci kdy jen tak svévolně bez požehnání soudu někomu zaořu úrodu představit nedokážu.

A dotace obecně považuju spíše za tunel. Zvlášť pokud jdou takovému kolosu. Chápu účelové dotace, které půjdou všem bez nějakého papírování a dalšího posuzování. Pokud půjde dotace třeba na každý hektar pole osetého pšenicí – OK. Dotace na konkrétní (a ještě sporný) projekt oligopolu – to za OK nepovažuju, to je likvidace konkurenčního prostředí.

Klaproth

Neboj, dobře to dopadne. Piráti a novinářská žumpa nám pomocí lží a polopravd republiku a Agrofert nerozvrátí. Národ stojí za Burešem!

dr.luha

Mimovládky (neziskovky) postupně přebírají moc nad státem a jsou jim šumafuk nějaká pracovní místa.

Kryšpín

Dudů klídek, Piráti zajistí zlegalizovat trochu šňapsu dáme si šluka a bude hej. Je tedy trochu problém jak přesvědčit okolo 30% Babiš voličů, co bude dále strýčkové v Bruselu utnou dotace, Policie bude zkoumat a lapat ještě větší pentle mechle až to dovede k novým volbám.

mosoj

Hapíky ještě chvilku a praskneš závistí. Babiš, ani ti další si dotace sami nepřidělují. Nedělej ze mně blbce, tak jak je to dnes normální.
No jo Fiala, když on tolik peněz jako Babiš nemá. Jak k tomu přijde! Asi je blbější.

dudu

Já to říkal. Tak chlapci, tady to máte přímo bílé na černém:
https://www.li­dovky.cz/nazo­ry/kambersky-tma-na-konci-tunelu-babise-i-demonstranty-cekaji-velmi-smutne-chvilky.A190605_175­749_ln_nazory_e­le?recommenda­tionId=00000000-0000-5000-8000-000000000000
Zbourat chlívek dokáže každé hovado, ale takto si s.át do vlastního hnízda umí jen naše tzv. opozice. Bože učiň mě na chvíli hromem.....

Herjulfson

Zajímavý článek, který má pravdu v tom, že na konci tohoto tunelu opravdu světlo nebude. Sám jsem už přemýšlel jestli to ti demonstrující lidé ví, že by odstoupení, či případně nové volby nic nevyřešily. Osobně vidím cestu spíš v dokončení volebního období v současném složení. Opozice ve zbývajícím čase musí prostě makat a přesvědčit voliče. Na druhou stranu naprosto chápu, že tradiční strany jako ČSSD, ODS, TOP 09 a KDU to budou mít velmi těžké, protože všichni známe jejich historii (už dokázali, že to dokážou). Myslím, že velkou chybu dělají také omíláním témat antibabiš. Neprospěly jim ani obstrukce při sestavování vlády. Nevím jak vy, ale já volím strany, aby byly ve vládě a prosazovaly svůj proram. I Babišovy kroky jsou formovány tím, že vládne s ČSSD. Kdyby vládl třeba s ODS určitě by jeho kroky nebyly tak populistické a vše se mohlo ubírat jiným směrem.
Šanci tedy mají spíše novější subjekty, ale ty si to zpravidla stihnou pokazit již v první volebním období. V každém případě i pro ty je větší šance, když budou volby později. Dle mého tedy bude vhodnější počkat do voleb. Místo nadávání v hospodě jít volit a počkat si na výsledek. Samozřejmě pak výsledek voleb také přijmout, byť vyhraje někdo jiný. To je přece demokracie. To jsme všichni chtěli. Kdo nepochopil princip demkracie, a to sice, že dva idioti mohou přehlasovat jednoho Einsteina, tak by mohl zkusit Rusko, Kubu nebo jinou destinaci. V tomto směru jsme již natolik demokratičtí, že mohou klidně jít.

Kryšpín

Hapiky, nejsem příznivec koblihářů, ovšem kdo pomohl vyrábět milionáře po velkém hedvábném sametu, modré a růžové ptactvo porcování majetku šlo rychle bez řádných zákonů no a šikulové to plně využili. A dotace je něco podobného já na bráchu brácha zpět.

dudu

Rád bych ještě svůj příspěvek doplnil o problematiku dotací. Koncern Agrofert je v současnosti významnou nadnárodní skupinou více než 250 společností. Ke konci roku 2017 zaměstnával 33 tisíc zaměstnanců, z nich 22 tisíc v ČR. Stejně jako jeho konkurence je významně podporován státními i unijními dotacemi. Proto žasnu nad požadavkem některých křiklounů z náměstí, aby vláda Agrofertu zastavila veškeré dotace. Ani náhodou jim nevadí, že by se koncern asi rozpadl a zkrachoval. Díky jejich zcestným požadavkům se zaraduje konkurence a 22 tisíc našich lidí ocitne bez práce.

anonym

firma která bez dotací zkrachuje, … nefunguje. Uvažujte trochu, dotace jsou jen tunel, firma která funguje je k provozu nepotřebuje.

anonym

samozřejmě nikdo miliardy neodmítne když se jen tak válí na zemi a snadno je ze země zvednout, to ale nic nemění na tom že babiš je z té země luxuje vysavačem na plný výkon a jeho firmy rozhodně nepatří mezi startupy které by potřebovaly vypomáhat…