zjentek

Nevíte někdo, proč si notná část populace starších dam v Česku barví vlasy na fialovo?

I když jsem zásadně proti tomu, barvení vlasů starších dam dokáži i tak pochopit, ale… PROČ NA FIALOVO!? Děkuji za vysvětlení.

Nejlepší odpověď
da ny

Z praktických důvodů. Úspora času a peněz.
Barva bývá nejčastěji na šediny fialová i modrá a růžová.
Je zřejmé, že „kouřový“ odstín fialové je na šedinách, které jsou tímto
přiznány. Odrostlé vlasy pak údajně vypadají lépe, tvrdí odborníci. :)
Barva se částečně vymyje a zesvětlá.
3 – 5 cm odrost šedivých vlasů není tak „ošklivý“ a znát, když jsou vlasy jinak
obarvené černě, blond, kaštanové apod.

Další odpovědi
Emefej

Na šedivé vlasy fialová dobře chytá (pouze můj tip, správnou odpověď nevím).

Kepler

Chceš znovu budit pozornost? Nasaď si šaškovskou čepici s rolničkama!

akaš

Odbarvují se na fialovo, protože si chtějí hrát na indiány.

zjentek

Emefej, mám za to, že na šediny bude dobře chytat každý tmavší odstín, nebo ne?

nyjono

Na šedé , bílé vlasy v minulosti chytaly barvy špatně.
V současnosti již je složení jiné, takže obecně už barvy drží celkem slušně.
Zřejmě to je pozůstatek z minulosti.
Proč fialová, opravdu netuším.
Možná by věděla nějaká kadeřnice v letech. Tedy zralejšího věku :D

zjentek

…A víme, jaká je tam dále škála pěknejch tmavších barev? Určitě pestrá.