ladas123

Nevíte někdo, který lék či jakykoliv produkt výrazně zlepšuje činnost mozku a nárůst počtu mozkových buněk?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Asi cca od 20 let se počet mozkových buněk už jenom zmenšuje. Ani ježíš Kristus ti nepomůže.

Další odpovědi
JežíšKristus

Pravděpodobně vám jde o urychlení neurogeneze (tvorbu nových spojů mezi neurony, zlepšení funkce mozku, vytvoření nových buněk).

Pomalá neurogeneze způsobuje depresi, špatnou imunitu, způsobuje horší paměť.

Lze ji zrychlit pomocí omega 3 mastných kyselin. Rybí olej zrychluje neurogenezi až o 40 %. Dále se uvádí, že pravidelné dávky pomeranče spolu s mátou peprnou způsobí, že až 100 % nově vytvořených buněk v mozku přežije (zpravidla část odumírá). Důležité je také cvičení (stimuluje neurogenezi, člověk má mozek zejména kvůli pohybu, živočichové, kteří se málo pohybují, mají menší objem mozku), a melatonin (spánek).

elkon

Pro zlepšení činnosti mozku je dobré užívat Ginkgo Bilobu.

pan Straka

Geratam či jiný přípravek obsahující piracetam. Je volně prodejný a při dlouhodobém užívání (minimálně měsíc) zlepšuje učení i soustředění. Nežádoucí účinky (alespoň v mém případě) je zhoršení spánku a náladová podrážděnost.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

frizante

neroprotektivne funguje docela dobre, olej od cbd olej od cannapio.cz, maji na webu na to studie

JežíšKristus

mosoj: Máte staré informace, počet mozkových buněk se nesnižuje. Vždyť nejchytřejší lidi jsou 80 letí profesoři, jak by to vypadalo, kdyby se jim zmenšoval mozek 🙂 Dospělý mozek vytváří nové neurony, to víme od roku 2019: https://www.sci­entificamerican­.com/article/the-adult-brain-does-grow-new-neurons-after-all-study-says/