HiPe

Nevíte, kdo je nadřízený pro hejtmana kraje?

Potřebuji zjistit, kdo je nadřízeným hejtmana určitého kraje. Nepotřebuji jméno, ale funkci, která je hejtmanovi nadřízená
Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
annas

Informace z Pardubického kraje.
http://www.par­dubickykraj.cz/po­vinne-informace

"Pardubický kraj je spravován Zastupitelstvem Pardubického kraje, které má 45 členů, dalšími orgány Pardubického kraje jsou devítičlenná Rada Pardubického kraje, hejtman kraje a krajský úřad, v jehož čele stojí ředitel.

Nadřízeným správním orgánem orgánu Pardubického kraje se rozumí v řízení vedeném v samostatné působnosti Ministerstvo vnitra, v řízení vedeném v přenesené působnosti věcně příslušný ústřední správní úřad."
Doplňuji:
Snad jste pochopila v první části mé odpovědi posloupnost , z níž vyplývá, že nejvyšším orgánem kraje je zastupitelstvo, členem rady bývá hejtman, který zastupuje kraj navenek a volí ho zastupitelstvo, takže ho může i odvolat.

Víc diskuse

Další odpovědi
www

Kraj, vyjímám :
„Nadřízeným orgánem se rozumí v řízení
vedeném v samostatné působnosti
Ministerstvo vnitra; v řízení vedeném v přenesené působnosti pak věcně příslušný
ústřední správní úřad, zpravidla věcně příslušné ministerstvo.“

Zdroj: verejna-sprava.kr-moravskoslezsky­.cz/106.html

Pepa25

V jakém smyslu nadřízený?
Pokud jde o možnost odvolání v rámci správního řízení, tak už tu annas a www citovali, pokud je to myšleno jako kontrola resp. možnost odvolání z funkce, tak je hejtman odpovědný zastupitelstvu kraje, které ho jmenuje (a případně může odvolat).

zzzzz

Nadřízeným hejtmana je zastupitelstvo.