annas

Nevíte, čím to je?

Zámořské lety do Ameriky jsou prý o hodinu delší než lety opačným směrem.
Doplňuji:
Popelko,
klidně doplňte odpovědi na otázky, které souvisejí s jubilanky. Hanulka napsala odpověď jen na jednu část.

O těch letadlech nevím. Někde jsem to viděla, ale odpověď si nepřečetla. Budu muset znova hledat.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Cesta na východ trvá kratší dobu než na západ a může za to jet stream – silné výškové proudy ve výšce ve výšce 7000 až 12000 metrů s rychlostí až 400 km/h.
Více ve zdroji.
http://blog.ak­tualne.centrum­.cz/blogy/dag­mar-honsova.php?i­temid=10711

Uff, konečně se můžu jít nasnídat… tak snad jsem nehladověla zbytečně a je to aspoň částečně dobře

Další odpovědi
mosoj

Nikdy jsem o tom neslyšel. Dnes nemám čas se tím zabývat.
Časová pásma to nebudou, ale mohlo by to souviset s rotací Země a prouděním vzduchu.

Terryle

Jo, fakt je to prý kvůli větru. Vlastně se divím, že to je jenom hodina, na tak dlouhé cestě bych tipla, že může vítr nahnat i víc. Loni jsem letěla z Prahy do Londýna a kvůli příznivýmu větru jsme přistáli snad o půl hodiny dřív, než podle letovýho řádu…

1popelka1

UŽ TO MÁM!!!

annas

Popelko, děkuji za odpověď. Opakuji se. Někdy si něco přečtu jen zběžně, protože nemám čas. Chci se vrátit, ale nepoznamenám si stránku ani formulaci a hledám a hledám. Někdy se nedaří.

vagra

Myslím si,že to s časovými pásmy nesouvisí.Bude v tom asi něco jiného!

1popelka1

Kropítko, napsala jsem do diskuze, protože si nejsem jistá a za případné palce za špatnou nebo nepřesnou odpověď bych se styděla…. A taky jak píšete, anonym z toho musí být jelen…. Co když někdy dojde k tomu zázraku, že si někdo vyhledá otázku přes vyhledávač a pak uvidí nejasné odpovědi …. A označení neúplné odpovědi a té správné ne, je taky klasika:-(…. ….. raději fakt do diskuze

kropitko

Pomyslný bod pro iceT i pro Popelku.
Jen nerozumím tomu,proč jsou vaše odpovědi v diskuzi. Napište je dopředu a pak se o nich může v diskuzi diskutovat.
Vzhledem k tomu,že otázku položila Annas a ne anonym,tak ta ví,jak to tady chodí,takže si i nepřesnou odpověď ověří a podle indicií,které jí poskytnete se pokusí dohledat správnou odpověď.
Horší je to s nesprávnou,pří­padně neúplnou odpovědí u anonyma,ten z toho pak musí být jelen,nemluvě o tom,pokud někdo neúplnou odpověď označí za správnou a ta správná zůstane bez bodu.

1popelka1

Jestli si dobře pamatuji, tak Praha – východ USA – rozdíl 6 hodin (v USA je o 6hodin méně). Kdyby to bylo z Londýna, tak ten rozdíl je 5… budu muset vyhrabat atlas… prostě na to musím přijít!

iceT

je to casovymi pasmy,ale nevim jak presne to funguje.

1popelka1

Možná to má co dělat s časovými pásmy… nic chytřejšího mně zrovna nenapadá, pokud časem ano, tak napíšu mimo diskuzi

annas

Chtěla jsem psát do diskuze, ale omylem jsem napsala dopředu.