Avatar uživatele
Reezo

Jak řešit nepřehlášenou elektřinu na mou osobu a odebraný elektroměr?

Dobrý den

Dnes jsem zažil velice nepříjemnou situaci. Byl mi odebrán elektroměr z důvodu, že realitní makléř s plnou mocí od majitele nepřehlásil včas elektřinu na mou osobu. ( 2 měsíce )
Makléře jsem několikrát upozorňoval, že jsem ještě neplatil za elektřinu a že se již začínám obávat odpojení od sítě.
Makléř mi sdělil, že to dal jinému člověku na starost, ale ten člověk se na to vykašlal.
Každopádně odpovědnost měl makléř a zajímalo by mě, jestli tato situace má nějaké řešení, případně jestli mohu požadovat nějakou náhradu škody?
Jde o to, že jsem neměl žádnou možnost přehlásit si elektřinu bez plné moci majitele na svou osobu. Tudíž krom urgování jsem neměl jinou možnost řešit tuto situaci.

(dodatek) Realitní makléř měl také plnou moc z mé strany na přehlášení a bylo mi řečeno, že to vyřídí. (což se nestalo za celé 2 měsíce)

Předem díky za případné odpovědi.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 1532 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Rozhodně máte nárok na kompenzaci, protože už jen nové připojení elektroměru není zadarmo. Vyčíslete si škody a požadujte je po makléři. Když se k tomu nebude znát, navštivte právníka, aby pro vás sepsal oficiální dopis s.vyčíslením škody z nedbalosti, a poslal. Když vy nejste osoba, se kterou chtějí jednat, bude tou správnou osobou právník.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Takovou záležitost bych makléři nikdy nesvěřila!
Plná moc majitele měla být napsána na Vás, měl jste na tom trvat.

Pokud máte nájemní/kupní smlouvu, měl jste se u odběratele elektřiny sám informovat, jaká je možnost řešit situaci a hlavně tedy platit. Pak vše dořešit.

Pokud máte písemný záznam o závazném převodu prostřednictvím makléře RK, zřejmě budete moci po něm žádat úhradu škody.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Požádejte o znovupřipojjení. Pask se klidně můžet hádat a soudit s makléřem.
Až budete mí připojeno, zkuste mi sdělit, proč jste to neuděla sám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

Plnou moc ke koupi nebo prodeji nemovitosti, včetně přehlášení elektřiny, plynu, a přepis na Katastru nemovitostí jsem běžně delegovala na realitní makléře, protože jsem byla v cizině. Nikdy žádný problém nenastal. Makléři jsou od toho placení.

před 1531 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek