autacek

Neměli by Ukrajinci vrátit Zakarpatskou Ukrajinu? Sebral nám ji Sovětský svaz? Nemělo by být ukradené vráceno?

Nejlepší odpověď
cochee

Jak správně píše EKSOT123, Československo už není, tak není komu co vracet a mimochodem, Československo by zas podle této logiky mělo obratem Podkarpatskou Rus vrátit Uherskému království :) a takhle by to postupovalo dále proti proudu času, až by se Podkarpatská Rus stala součástí Velkomoravské říše.

Další odpovědi
aliendrone

Zakarpatská Ukrajina byla „nadělena“ nově vzniklému Československu spíše náhodou. Šlo především o to, aby byla odebrána Maďarsku (kdysi Uhersku – trestanému státu po prohrané 1. sv. válce) a nepřipustit aby ji schlamstlo sovětské Rusko. Poláci podobným způsobem obrželi také značnou část Ukrajiny a Běloruska s mizivým podílem obyvatelstva polské národnosti.

Historicky ani politicky či ekonomicky s námi ZU nemá nic společného a těch pár lidiček (potomků přistěhovalých Čechů z dob 1. republiky). kteří se tam hlásí k české národnosti na tom nic nemění. Podle mne tedy NE, neměli by „vracet“ ZU. :)

EKSOT123

Právům nerozumím, ale například lidé v Užhorodu o to vůbec nemají zájem. Navíc Československo zaniklo.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Weirdquestio

Místní lidé říkají o spojení s Českem tehdy, když je diskuze o rozpadu Ukrajiny.