Katoda

Nelze najít kanály na TV. Co s tím?

Prosím poraďte, otec něco pomačkal na ovladači a při dalším zapnutí TV je černo a text „zatím nepřidány žádné kanály, přejděte do nabídky instalace a přidejte kanály“. Google nic nenašel. Díky.

Odpovědi
Arne1

Takový základ – zkus se podívat, zda máš televizi ovladačem přepnutou na správný zdroj signálu – pravděpodobně DVB z antény. Pak se podívej, zda nejsi přepnutý do favoritních kanálů. Pak bych asi nechal znovu automaticky vyhledat programy.

anonym

Suodím, že pokud je televizor značky Orava nebude mít vestavěnou podporu pro DVB-S2, a tak skylink satelit bude veden přes externí BOX dodaný skylinkem, který je do TV připojen přes HDMI nebo SCART … pravděpodobně se tak stalo jen to, že jste televizor přepnuli ze vstupu HDMI/AV tohoto BOXu na vlastní TV tuner který pochopitelně žádné programy nenajde protože do TV anténa není zapojena nejspíš vůbec, … ale to jen dedukuji – nic z toho jste nám bohužel sama neřekla, takže zkuste běžným televizním ovladačem (nikoliv ovladačem skylink boxu) přepnout TV zpět na HDMI či AV SCART vstup, mohlo by to problém vyřešit.

Edison

Máš to tam napsáno: „Přejděte do nabídky instalace a přidejte kanály“.

Nevíme, jak je televize připojena k signálu, nevíme co je to za televizi.. Jak asi máme poradit?

Edison

Arne, když má na obrazovce napsáno zatím nepřidány žádné kanály, tak je na vstupu pro TV signál.

Arne1

Mohl si to omylem přepnout na analogové kanály.

Edison

Proto jsem se ptal na způsob připojení…

Katoda

Televize je Orava a satelit Skylink. Ať mačkáme cokoli na obou ovladačích, tak nic.

Edison

Ach jo… A JAK je TV připojena k signálu????? Jakým vstupem? TV ORAVA je široký pojem! Typ, model!!!

anonym

Suodím, že pokud je televizor značky Orava, tak skylink satelit bude veden přes externí BOX dodaný skylinkem … pravděpodobně se tak stalo jen to, že jste televizor přepnuli ze vstupu HDMI tohoto BOXu na vlastní tunner který nic nenajde protože do TV nejspíš ani není anténa zapojena, … ale to jen dedukuji, takže zkuste přepnout TV na HDMI případně AV SCART vstup, mělo by to problém vyřešit.

anonym

dedukuji to i na základě toho, že skylink opírá svůj marketing v poslední době o to, že přechod na DVB-T2 mají lidé řešit přechodem na skylink místo nákupem DVB-T2 set top boxu (solidní podfuk, samozřejmě že satelit se mnohem víc prodraží), to samo o sobě napovídá že televizor bude nejspíš velmi starý a vše jde přes externí box připojení AV SCART.

Edison

Tak i satelitní přijímače maj TM modulátor pro připojení anténním kabelem. Některé maj i průchozí konektor pro směš. s pozemním signálem. Ale to je další věc, kterou těžko odhadovat. Nebudem si nic nalhávat… příliš málo informací a jen odhady. Možností je prostě povícero.

Katoda

Tak byly dvě chyby, první že bylo přepnuto z TV na rádio a druhá, že byl zanesený kontakt na kartě co je v satelitním přijímači. Po přepnutí na tv to psalo chyba karty, tu jsem vyčistil a už to jde.