Avatar uživatele
Meropa

Nekonečné světlo …

Dobrý den.
Existuje to? Zvenku to může mít jakýkoliv tvar, uvnitř jsou speciálně poskládaná a upevněná zrcadla, některá jsou do kulata (nerovná), a funguje to takže do toho stačí posvítit a ono to pak nekonečně svítí, z důvodu toho že se to světlo uvnitř od těch zrcadel odráží.

Dá se to někde sehnat?

P.S. berte prosím ohled na to že nejsem registrovaná, a tudíž nemohu odpovědět, kdyby něco, tak můj email: 8meropa8@gmail.com
Doplňuji:
Změna: ohled už brát nemusíte, už jsem se zaregistrovala.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? led, samicek333, elektrikář, Rocker, tom004, pokazdejinak, Deli před 4601 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Perpetum mobile,ještě nikkdo nevymyslel.A na­víc,je to pěkná hloupost..
Doplňuji:
Tak vítej v naší společnosti.Dávám palec za odvahu. 🙂

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Intenzita svetla klesá so štvorcom vzdialenosti.
To znamená, pri odrážaní svetla od jedneho zrkadla ku druhému svetlo prekonáva určitú vzdialenosť a jeho intenzita úmerne klesá. (viď 1.veta v odpovedi.) Pri každom takomto odraze sa to opakuje. A to nehovorím o odraznosti zrkadla, tam je tiež určitá strata. Toto platí ale len v prípade, že zdroj svetla je funkčný. Ak zanikne tento zdroj svetlo sa stráca. Akumulovať svetlo s dnešnými technickými prostriedkami sa nedá.
Výsledok:
nedá sa to zohnať.
Ak by takéto niečo niekto zostrojil, môže si rovno ísť pre Nobelovú cenu za fyziku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Ohled beru, ale je to nekonečná ptákovina.
Asi nemá cenu to rozebírat, ale když pominu účinnost (ztráty na zrcadlech) jaksi se vám ztratil čas !!
I když, třeba Vietnamci něco mají ......

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Zaregistruj se prosím. Každý den máš ode mne několik bodů. Už jsem se hodně dlouho takto nepobavil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

dle mého to neexistuje, protože to světlo se bude strácet, maximálně tam může pár sekund či i munut být, ale nakonec se ztratí :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MacChill

zeptejte se Rusů

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Tak a máme po energetické krizi. Zatím ještě nikdo nevymyslel perpétum mobile. Pokud se ti to povede máš jistou Nobileho cenu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek