HonzaR

Náš potkan okusuje klec, ne mříže, ale plast- tedy ty boční stěny. Je to pro něj nebezpečné?

Náš malý potkánek Remy se asi nudí a v noci i přes den okusuje věci z klecce, tak jsme mu vše dali pryč. Nakonec začal okusovat i klec, ale jen ten plast. Bojíme se, že se přitráví.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
beer

..

Plast rozhodně nestráví, při pravidelném požívání by mohl mít zdravotní problémy.

Zkusil bych mu předložit minerální okusovací kámen (v prodeji), případně kousek větší větve z ovocného stromu a pokud se bude i nadále věnovat raději plastům, snažil bych se o jejich náhradu za materiál vhodnější.

Zdroj: Vet.praxe

Další odpovědi
MK44

Co dělat?

Potkan je hlodavec, tak hlodá. Je to noční zvíře, tak hlodá v noci. Je to zvíře zvědavé a hravé, neboli čím míň toho má na hraní, tím víc hlodá. Navíc, pokud se mu v kleci nelíbí, snaží se utéct. Takže pokud si neublíží, tak se prohlodá.

Pořiďte mu dostatečně velkou klec, prolézačky, tunely, skrejvačky, předměty na hraní a hlavně(!) předměty vhodné (zdravotně nezávadné, přírodní) k hlodání – potřebuje si obrušovat zuby.

PS: Pro takovýto dotaz se anketa nepoužívá.
PS: Asi se to budete učit až ve vyšších ročnících, ale ve výrazu „věci z klece“ stačí napsat jedno „c“.

Doplňuji:
Správně doplňuje Verona14 – potkani jsou skupinová zvířata. Samotnému je tedy smutno. S kamarádem nebo kamarády si budou hrát nebo se budou honit. I když se někdy poperou, je jim vlastní být ve skupině.

Verona14

Co dělat?

pokud máte jen jednoho potkana, muže se nudit, pořidte mu parťáka, potkani mají být chováni min. po dvou.

mojitek

jak už tady bylo psáno-potkan je hlodavec a když může,tak okusovat bude.A není to tím že by měl něčeho nedostatek(teda aspoň doufám-nevidím to),a ani pořízením druhýho nic nevyřešíš(i když potkani by měli být aspoň dva,páč jeden se prostě unudí). Já to okusování plastu vyřešil tak,že jsem jim zamezil přístup do nejnižšího patra-tam maj jen podestylku

Nazdar Bazar

Když už tady hodíš anketu, mohla by být alespoň smysluplná.