Narazili jste někdy na transgender slepici?

Mám doma slepici, která normálně snášela vejce, teď přestala snášet, narostl jí hřebínek a začla kokrhat. Setkali jste se s tím někdy nebo to je vzácnost?

___

Byli bez kohouta, asi 2–3 měsíce po přidání kohouta do hejna začla „přeměna“ :D

Nejlepší odpověď
gecco

Jo jo, stává se to…
😉
Buďto jde o tzv. intersex (cca transgender) a nebo o slepici, která je v hejnu dominantní a hejno je bez kohouta…
Máš (i) kohouta?
😉
_______________
Tak to je „itersex“…
Prostě jí až časem došlo, že ´je´ kohout…
😉
Nejjednodušší řešení je udělat si slepici na paprice…
😉

Další odpovědi
cochee

Jj, slepice máme od nepaměti (co bydlím na baráku) a většinou bez kohouta – darmožrouta, občas se stane, že slepice-domina se začne naparovat po kohoutovsku – většinou v hejnu starších slípek a samozřejmě dlouho bez skutečného kokrháče.

gecco

K mému doplnění – sorry, „itersex“ → intersex…
😉