Tiiit

Napadlo mě.. když někdo zemře.. například sebevražda.. co se stane s jeho majetkem?

s mobilem třeba.. nechá si ho policie nebo kdo? kdyby ano.. tak by ho jistě vyply, že?
Doplňuji:
jistě.. to mi došlo.. ae kdyby neměl příbuzné a neměl žádnou závěť?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Všechno /i dluhy/ zdědí dědicové – rodinní příslušníci.Pokud nemá,tak v případě,že nenapsal závěť,kde by něco daroval konkrétní osobě,vše propadne státu.

Další odpovědi
HOMER

Poněkud hloupá otázka,jestli to tak smím napsat.Jeho věci si policie samozřejmě nenechá, zdědí je příbuzní,popř. ten koho určil v závěti.

Michal Kole

děděj příbuzný

dědapetr

Pokud má příbuzný tak příbuzný a pokud nemá nikoho tak stát.

Alesh

Každý má nějaké alespoň vzdálené příbuzné. Pokud by ale neměl ani je, pak to shrabe stát, kdo jinej, že? 😉

151kbar151

Všechno připadne našemu poblbanému státu.

ten který je

Tam kde není svědků,cenné věci mnohdy skončí v kapsách policajtů nebo pohřebáků…

venkovan

Proč hned sebevražda – je třeba lepší příklad – přejedení vepřovými nožičkami.
Pokud nejsou dědici, tak dědí obec/stát.