annas

Najdete správnou odpověď na nedělní hádanku – Herkules a věk královských dcer?

Herkules jednou na svých cestách přišel ke králi, který měl tři dcery. Protože se mu líbily a chtěl si jednu z nich vybrat, dal mu král tuto hádanku:

„Dostaneš moji dceru, když mi přesně řekneš, kolik je každé z nich let, a nesmíš se zmýlit ani o rok.“

„Dostanu nápovědu?“ Zeptal se Herkules.

„Ano! Podívej se na tento les. Je v něm tolik stromů, že když napíšeš toto číslo dvakrát za sebou, dostaneš šesticiferné číslo, jestliže jej vydělíš počtem stromů v lese, dostaneš číslo, které je součinem věků mých tří dcer.“

„A to už ti musí stačit, Herkule!“

Kolik bylo první, druhé a třetí dceři?

Doplňuji:
Mosoji, děkuji. Jak jednoduchý výpočet, ale …

Nejlepší odpověď
mosoj

7, 11, 13 let
Doplňuji:
Za ženu ale žádnou nechci. Ona by mně dala moc zabrat.

annas

Mosoji, můžu poprosit. Jak jste počítal?

mosoj

Napíši-li jakékoliv! trojmístné číslo dvakrát za sebou a toto číslo vydělím tím trojmístným dostanu vždy číslo 1001 !!! Trojmístné být muselo , protože se dostalo šestimístné !

Pak již stačí jenom správně rozložit číslo 1001 na 3 celá !! čísla jejichž součin dá těch 1001. Tady jsem to dělal zkusmo.
jediná 13 dá při dělení 1001 celé číslo 77. A to ce dá rozložit zase jenom na jediná dvě celá čísla a to 7 a11 jejichž součin dá 77.

Z toho pak jasně plyne že čísla která dají nasobením mezi sebou číslo 1001 jsou 13, 11, 7 .

mosoj

Ještě by to šlo na 1 a 77. Předpokládám ale že král nenabízel k vdavkám 77 letou pannu.

Alesh

Odpovědi jsou chybné!!! 🙂
Nabízet nezletilé k sňatku je trestné, resp. staré báby nechutné, toho by se král nedopustil a hlavně by ji Herkules nechtěl, ledaže by byl pedofil, resp. gerontofil, což podle historických pramenů nebyl.
Jedna ze správných odpovědi je: 6,5 – 7 – 22 (nabízel tu 22letou pochopitelně). Včíl mudruj! 🙂

annas

Alesh, nevím, nepočítala jsem, mosoj je matematik. Odpověď nebyla uvedená. Jak uvádí led, s vdavky se muselo spěchat, když se dožívali nižšího věku. Děti rodily děti.

led

Alesh, zjavne vám ušlo v právnom rozhorčení, že bola iná doba, viď môj predchádzajúci diskusný príspevok:
„Ešteže v staroveku 13 ročná bola už ´dospelá´ a 11 ročná ´zrelá na vydávanie´.“

annas

Děkuji.

led

Ešteže v staroveku 13 ročná bola už ´dospelá´ a 11 ročná ´zrelá na vydávanie´.
Ale určite si nezobral žiadnu z nich, ak dobre pamätám oženil sa s Deianerou, ktorá po jeho smrti spáchala samovraždu.

annas

Led, vtipná odpověď jako vždy.