partep12345

Naberu svaly, když posiluji, ale nejím úplně zdravě?

Chci se zeptat, jestli když posiluji a chci jen přibrat svaly, jestli vadí když ne každý den jím úplně zdravě. Jím často smažená jídla, vadí to? Je to sice asi hloupá otázka, ale nejsem si jistá jak to funguje. Děkuju za odpověď.
Nechci hubnout, jsem hubená, jde mi jen o nabrání svalů jak jsem psala a o zpevnění těla spíše. Nejím přímo nezdravě, jím bílkoviny ale i hodněkrát si dám tučná jídla. Mám rychlý metabolismus, takže po nich netloustnu. Jde mi spíše jen o to, jestli budou svaly viditelné i když nejím nějaké diety.

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Posiluješ, ale chceš „jen“ nabrat svaly? To je většinou hlavní důvod, proč se posiluje. Samozřejmě pro zdraví, pro pohyb a radost samotnou a další benefity. Taky samozřejmě kvůli zhubnutí, ale pak je důležitá terminologie, protože posilování doslova znamená, že posiluji za účelem posílení (nabytí) svalů, pokud chci zhubnout, má to jiná označení – cvičení, kardio, kalisthenika a další. Samozřejmě se tomu říká i posilování za účelem zhubnutí, ale není to zcela správné.
Jídlo je jedna ze 3 nejdůležitějších věcí při posilování. Nemůžeš nabrat svaly, když nemáš z čeho (ze správného jídla), posilování bez vhodného jídla nebude mít efekt. Ty svaly rostou po dostatečném přísunu vhodného jídla – ony skoro doslova rostou z těch jídel, z těch bílkovin atd. Platí, že jsem to, co jíme.
Záleží za jakým účelem posiluješ/cvičíš. Zda chceš nabrat svaly anebo zhubnout. A podle toho si musíš uzpůsobit hlavně jídelníček. Nabírání svalů je ale velmi těžké a dlouhodobé. Je to celá životospráva, každý den (ne nezbytně cvičit každý den, ale jíst vohdně téměř každý den). Většina holek se bojí, že když začnou posilovat, tak budou vypadat jako chlapi a budou mít plno svalů… To ani ve snu. Krom pořádného, pravidelného a intenzivního cvičení, založeném na progresivním přetížení, cvičením s těžkými vahami a jejich neustálého zvyšování (a překonávání sebe), si to vše žádá hlavně taky i velmi bohatou stravu. Dieta plná bílkovin, vlíkniny, aminokyselin, vitámínů (D hlavně) a dalších. Pravidelný přísun několikrát deně. Snídaně, oběd, večeře, svačiny. Pravidelně! Často i s doplňky stravy (proteinů/bílkovin) a „někteří“ i s pomocí steroidů.
Takže ne, bez správného jídla pořádně nenabereš svaly ani nezhubneš, i když cvičíš.
BTW OBČAS nejíst zdravě nevadí, ale jen občas.

Si holka, tak předpokládám, že necheš nabrat nějak moc svalů. Ale jsou i takové, tak nevím. Posilováním se ti svaly zpevní i bez zcela správné stravy (ale nějaké bílkoviny tam být musí a s nezdravým jídlem se to nemsí přehánět). Pokud chceš jen trochu dostat tvary (např. pokud si hubená, podhubená nebo s nadváhou), tak stačí trochu posilovat s činkami nebo dělat kalistheniku a jíst zdravě – jídlo bohaté na bílkoviny, ale nemusí se to s tím přehánět, jako v případě, kdy se zabýváš kulturistikou. Stačí, že to vhodné jídlo budeš jíst – nemusí se to s ním přehánět, že by ses musela nutit do toho jíst ho hodně.

Další odpovědi
mosoj

Jídlo? Všeho s mírou a bez problémů Podle popisu to splňuješ. Nicméně, co to je nabrat svaly. Pokud budeš dodržovat vše, co zde někdo píše, svaly nabereš, ale ztratíš tuk, který stejně nemáš a budeš vypadat jako chlap. Jak jsem pochopil, to nechceš. Takže klidně jez to co ti chutná a posiluj. Svaly vyrýsuješ a mírné nabrání tuku ti jen prospěje. Podívej se na biatlonistky nebo Ledeckou. Jsou snad vychrtlé ??

da ny

To, že si ničíte zdraví častou konzumací smažených pokrmů (časovaná bomba),
je Vaše věc. Jse jen o Vaše zdraví a budoucnost.
Posilováním zpevníte postavu. Pro růst svalů potřebujete ve stravě přijímat
dostatek živin, které Vám v tom pomohou. Internet je plný i dobrých rad,
jak správně cvičit. Jak se u toho stravovat.
Všichni sportovci, ti kteří pracujé na budování/udržení svalové hmoty, bývají
disciplinovaní. Velmi dbají na to, jak se stravují. Sem tam si člověk může
dopřát cokoliv, pokud je strava vyvážená, plnohodnotná.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Gonfaloniér

jako chlap zcela jistě vypadat nebudeš, jak píše mosoj.