Klára K.

Jak obnovit nebo snížit kontrast na monitoru notebooku HP?

Na mém HP notebooku se najednou strašně rozhodil kontrast. Některé barvy jsou o pár stupňů světlejší a bolí z toho oči. U většin černého textu se nedá skoro vůbec číst. Hledala jsem v nastavení a na internetu, ale nikde jsem nezjistila, jak to spravit. Na klávesnici mám jenom tlačítka pro jas, kontrast tam není, ale stejně myslím, že na to musí být nějaká zkratka, protože jsem tam nic nepřenastavovala, tipuji, že jsem asi něco zmáčkla omylem.
Jak se tam tedy dá ten kontrast nějak obnovit nebo snížit?

Odpovědi
Alesh

  1. RTFM
  2. když už, tak uvedu přesný typ NTB
  3. u většiny NTB bez ohledu na značku, lze jas monitoru ovládat pomocí klávesových zkratek FN + příslušné tlačítko s příslušnou ikonou. Klávesu Fn najdeš většinou někde vedle kláves Alt, Ctrl, mívá odlišnou barvu potisku, zpravidla modrou (já mám oranžovou). A pak hledáš ikonku „sluníčko“ nebo tak něco někde jinde na klávesnici. Držením Fn a mačkáním té klávesy se „sluníčkem“ můžeš upravit jas. Přesně řečeno, budou tam dvě klávesy se sluníčkem a u jedné to bude jas zvýšit, u druhé snížit. Já to mám třeba F4, F5. Někdy to je u šipek, zkrátka, záleží na typy a výrobci, kam toto umístí.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/RTFM