dj-davson

Na koho se obrátit pokud chci, aby přes můj televizor šlo odesílat statistická data do takzvaných koláčů sledovanosti?

Pokud bych měl zájem, aby bylo možné prostřednictvím televizoru odesílat data o tom, na jaký pořad se zrovna koukám a mohl se tak zúčastnit statistik sledovanosti, na koho bych se měl obrátit? a je k tomu potřeba ještě nějaký jiný přístroj kromě televize?
Doplňuji:
To by mě tedy zajímalo, podle jakých kritérií vybírají lidi, kteří budou do těch statistik zařazení. Já jsem totiž slyšel i takový názor, že pokud se rozhodne více lidí v rodině, že by to chtěla, může se přihlásit esemeskou, ale co je na tom pravdy, nevím.

Nejlepší odpověď
anonym

pokud vim tak lide jsou do peoplemetru vybirani podle statistickeho vzorku … kdyby se mohl zapojit okamzite kdokoliv, kdo projevi sam od sebe zajem, tak by ten vzorek nebyl moc dobry 🙂
Doplňuji:
více třeba zde
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Te­levizn%C3%AD_spo­le%C4%8Dnost#Sle­dovanost_vys.C3­.ADl.C3.A1n.C3­.AD

můžete také kontaktovat přímo agentury které peoplemetry provozují http://www.at­media.cz/

Další odpovědi
Drap

Čas od času se v médiích objeví výzva, kde se může člověk přihlásit. Potom se vybírá tak, aby byla zachová skladba obyvatelstva. Aby tam byly zahrnuty všechny věkové skupiny, místa bydliště podle počtu obyvatel atd. Vybere se vždy jen nepatrná část přihlášených. Těch kontaktních bodů je velice omezené množství. Sám se přihlásit a být vybrán, je víceméně nemožné

mosoj

A to jsi slyšel kde ? že se to dělá přes televizor.

Lenjička

Kromě televizoru ti domů nainstalují ještě takovou krabičku jako set-top-box. Na té se musí dálkovým ovládáním přesně zadat kdy se díváte, kolik se vás dívá, když někdo odejde na záchod… Je to otrava… Já bych to nechtěla ani kdyby mne vybrali 😁

dougie

My to máme a je to přesně tak jak říká Lenjička.Musíte se pořád odhlašovat a přihlašovat a ty krabičky berou hodně elektřiny.A podle počtů bodů si pak můžete vybrat z kalendáře nějáké věci (flešku,vstupenky do ZOO,poukázky apod.) :)

O tom přihlášením s esemeskou nevím,ale přijdou lidi z Prahy a nainstalují to do všech televizí vyzkouší to a pak když třeba přepnete aniž byste byli přihlášení tak hned volají a mi to musíme mít ještě půl roku.

anonym

kontaktujte provozovatele, třeba http://www.me­diaresearch.cz/

dj-davson

To by mě tedy zajímalo, podle jakých kritérií vybírají lidi, kteří budou do těch statistik zařazení. Já jsem totiž slyšel i takový názor, že pokud se rozhodne více lidí v rodině, že by to chtěla, může se přihlásit esemeskou, ale co je na tom pravdy, nevím.

kapka

Lenjičko, Vy někoho znáte, kdo to má?