Sea

Na co potřebuje firma PPL rodné číslo?

Při převzetí balíčku po mě chtěl dodavatel z PPL, abych mu napsala rodné číslo na dodávkový list a podpis. Není rodné číslo zneužitelné? Na co ho potřebují? Díky
Doplňuji:
doplněna: nijak si číslo neověřoval, prostě jsem mu ho tam napsala a jel dál…díky, mrknu na to

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Spíš jak si to rodné číslo ověřil ? Většinou se píše číslo osobního dokladu (občanka, pas)

Podívej se na veřejné obchodní podmínky PPL na www: http://ppl.cz/ma­in.aspx?cls=ar­t&tre_id=8&ar­t_id=20

Zeptej se na infolince, zda náhodou řidič nepochybil http://ppl.cz/ma­in2.aspx?cls=na­pistenam nebo telefon na zákaznický servis 844 775 775

Další odpovědi
terry

Chtějí to proto, kdyby náhodou předali zboží někomu jinému.
Ověřování je zdržovačka – u desítek klientů…
Po mně ho chtějí pravidelně, lépe je si pamatovat číslo OP.

baghira

Rodné číslo je jednoznačný identifikátor konkrétní osoby. Může být shoda jmen, ale shoda RČ ne.
Nevím jakým způsobem by mohlo být RČ zneužitelné, ale zkuste to: 41–06–19/021 (je to RČ prezidenta republiky Václava Klause)

hanulka11

Já tedy vždy jen podepisuji nikdo nic po mně nechce......když mi přivezou balíček PPL

jmhad

Aby je mohli prodat řadě zájemců o Vaše osobní data.Nemají na to žádné právo.