Gifos

Na co je kalafuna pri pajeni?

Nejlepší odpověď
Krakis

Souhlasím s oběma.Jen bych ještě dodal,že obě pájené plochy odkysličuje,od­mašťuje…no prostě čistí tak,aby spoj držel a byl vodivý.
(nebyli tam přechodové odpory,což jsou také již zmíněné studeňáky)

Další odpovědi
jpau

Při pájení chrání spoj proti oxidaci (tzn. např. v elektronice je to technologická ochrana proti studeným spojům apod.) – udělej si jeden spoj s kalafunou a druhý bez a uvidíš to.

Petr70

Ještě doplním. Kalafuna je tavidlo. Při jakémkoliv pájení kovů se musí používat tavidlo. Jinak není spoj kvalitní.

duchodce84

„nebyli tam přechodové odpory,což jsou také již zmíněné studeňáky“
by také byla správná odpověď jako i ostatní, nebýt té hrubky ve „shodě“ : jak odpor tak studeňák jsou sice podstatná jména rodu mužského , ale NEŽIVOTNÉHO . Z toho plyne nebylY TY odpory a ne Ti odpoři. Páni „inženířy“ dbejte občas i na svůj zevnějšek tady – jsem důchodce, neznamená, že na sebe kašlu (občas na jiné ano). Děkuji za správné pochopení.

Zdroj: osobní zkušenosti ze života