Tropical

Muzu vynechat jeden den antibiotik?

Mam brat penicilin po dobu 10ti dnu.jenze mame rozlucku ktera je opravdu dulezita protoze je to "naposled"co se uvidim se svoji tridou a ta se kona v den kdy bych si mel dat posledni davku.Nemusim psat ze tam bude alkohol a kombinovat to nebudu,proto se ptam zda je mozne skoncit o den driv abych si to uzil jako vsichni.Dekuji za odpovedi :)
Doplňuji:
nejde mi jen o alkohol ale kdyz budou vsichni pit tak nevim jestli bych se tam citil dobre,a antibiotika se maji brat 7–10 dni myslim a kdyz bych je bral 9 dni?Co mi to muze udelat?.

Nejlepší odpověď
Ella

Neměl bys. I když se cítíš relativně dobře, tak antibiotika se nepředepisují jen tak a je důležité vzít si všechny dávky, i tu poslední, která zabije třeba i jeden bacil…

Ale víš co? Taky jsem měla minulý rok pomaturitní rozlučku a nejspíš bych taky vynechala =D Užij si to! =)

Další odpovědi
ReHu

A jde ti o alkohol nebo se „naposled“ vidět se spolužáky?
Co se týče antibiotik, měla by se brát CELÁ dávka. A protože je to poslední, není to OK, když se na 1 den vynechá a pak se vezme 1 – poslední dávka.
Doplňuji:
Nejde o to, kolik dní se antib.berou, ale jak je nastaveno dávkování a proč. Jistě to má svůj důvod.
Někdy je léčba naplánovaná na 7 dní, jindy je rozepsaná na 10 dní.
Kdyby měla bát na 9 dní, asi by to bylo nastaveno trochu jinak.
proč jsi neřekl ošetřujícímu lékaři, že bys rád léčbu o 1 den kratší. Myslím, že by ti to tak nastavil. Ale teď bych už neriskovala. Může se ti to odrazit v další léčbě, nebo i i hůř. Je to indivindy.

BandiOl

Antibiotika se musí dobrat bez pauzy v daných intervalech.
V životě ještě zažijete „naposledy“ hodně krát, ale zdraví máte pouze jedno.

Doplňuji:
Antibiotika hodně zatěžuji Váš organismus. Ale bakterie by Vám mohli způsobit větší újmu.
Představte si bakterie, proti kterým máte antibiotika. Když jim dáte hodně velkou dávku zničíte je okamžitě, ale Váš organismus se zanese toxiny. Z toho důvodu se dávají po částech a to v intervalech, které nedovolí bakteriím získat schopnost účinné obrany proti antibiotikům. Když je vynecháte bakterie si vytvoří odolnost vůči antibiotiku. Ty bakterie se pak šíří dál, vy je přenesete na jiné osoby a vzniklý kmen bude odolný vůči tomu konkrétnímu antibiotiku. Přispějete k mutaci bakterie.

tom004

Jednoduché.Ne­dobereš antibiotika,až je budeš nutně potřebovat – NEZABEROU.Kamarádi si na svých mejdlech,možná, vzpomenou.To není strašení,taková jsou AB.

mosoj

Rady jak od dědy porady.

Nejde o to jestli je berete týden nebo deset dní. Jde o to aby se braly tak dlouho až důvod po pro který se berou odezní. Tedy všechny bakterie se zničí. Pokud nějaké přežijí stávají se rezistentní ( odolné) vůči antibiotikům a další potřebná léčba nemusí zabrat. Léčba je nastavena tak aby to stačilo s rezervou, takže ukončení o den dřív by nemělo vadit. Ale také to stačit nemusí a je třeba další antibiotika přidat.

Také počítejte že tělo se zbavuje zbytků antibiotik minimálně 12 hodin.

Jo a čest a sláva ožrání. Není se čím chlubit.

venkovan

Žádná rozlučka není tak důležitá jak si myslíš. Když budeš mít štěstí tak tvoje přítomnost je nutná pouze na jediné.
A frajeři zvládnou se bavit i bez aloholu a dalších povzbuzovadel.

tazatelka

Můžete, ale je to riziko. Když už chcete riskovat, riskněte pro jednou pít jen nealko. Užít si přece můžete i bez alkoholu 🙂.

Tropical

Tak dobre dobrat a ozrat se s mirou..jo to by slo.ja jdu pristi patek na kontrolu tak se zeptam lekarky ta bude vedet.jinak mam brat kazdych 8 hod.kdybych to trochu zrychlil tak by to taky slo ne?Dekuji za odpovedi.