VeRe1983

Můžu si vyrobit vlastní volební lístek?

Do druhého kola senátních voleb u nás bohužel postoupili naprostí trotlové, volba jednoho či druhého je jako pěstí do zubů anebo na solár. Nechci k volbám nejít. Napadla mě možnost bílého lístku, anebo trošku trollingu, že si vyrobím vlastní volební lístek, který bude s fiktivním kandidátem za fiktivní uskupení s fiktivním číslem. Je to legální, ve smyslu nějakého maření průběhu voleb? Anebo je to úplně to samé, jako kdybych vhodil bílý lístek anebo na něj napsal ,,trhněte si"? :) Díky.

Nejlepší odpověď
nyjono

Ne.
Bude neplatný a jak píšeš, jako bys napsal trhněte si.

Další odpovědi
Emefej

Na originálu je i kulaté razítko se státním znakem, pokud si ho tam také vytiskneš, tak by to možná mohl být problém.

VeRe1983

Takže je to úplně stejné a nedopustím se nějakého maření průběhu voleb či jiného trestného činu z důvodu, že ten lístek bude podobný? Protože když trolling, chci si dát záležet :).

Schluker

Volba je tajna, takze by ani nemelo byt mozne dohledat vas, jakozto konkretniho trolla.

VeRe1983

Tak já sedím v komisi, volím v tom okrsku a samozřejmě mě napadlo, že bych kandidoval sebe v nějaké profesi typu ,,kosmonaut" :). No a kulaté razítko tam nedám, nemám kde bych ho vzal.