JáJsemKarel!

Můžu si na 3D tiskárně vytisknout papír?

Nejlepší odpověď
Edison

Papír je především materiál. Takže v zásadě je otázka, co z něj vytisknout a jak takovou 3D tiskárnu udělat, neb výroba papíru je poměrně zdlouhavý proces. Jestli ti jde o tisk listu papíru, je to nesmysl, neb existují mnohem jednodušší metody, jak jej udělat.

Další odpovědi
Bobek 2

Pokud „papírem“ rozumíme plochý tenký list materiálu, tak takový tvar by 3D tiskárna měla zvládnout, ale obávám se, že žádný z materiálů použitelných pro 3D tiskárny nebude příliš podobný papíru. Ovšem je možné, že listy vytištěné z některých materiálů by některé funkce papíru mohly být schopné úspěšně plnit a třeba i skutečný papír v mnohém předčit. Doporučuji testovat na výrazně menších rozměrech než A4.

https://www.ma­terialpro3d.cz/ma­terialovy-slovnik/

Dochy

3d tiskárna z dodaného materiálu „vytiskne“ 3d tvar. Z plastu můžeš vytisknou něco co bude mít tvar listu papíru. Nejsem si jist, jaká je nejmenší dosažitelná tloušťka. Ale z plastu nevytiskneš papír.
Teoreticky by mohla být 3d tiskárna na papírovou hmotu (proč také ne, když existují „tiskárny“ co tisknou z betonu domy) , jen by musela pracovat asi dost pomalu (aby hmota stihla schnout) Tím by bylo možné například vymodelovat prototyp krabičky na vajíčka 😉

anonym

Takže na 3D tiskárně chceš tisknout plochý 2D objekt, to má „velký smysl“ asi jako na běžné tiskárně vytisknout jednu černou tečku 🙂 Zjednodušená odpověď, ne, nepochopil si k čemu 3D tiskárny slouží, nejsou určeny k výrobě toaleťáku, limonády, ani čestvého vzduchu, tisknou se na nich trojrozměrné struktury …

Nepochybně by bylo možné tisknout materiálem jehož součástí by mohla být třeba i papírová drť, ale to rozhodně není typický způsob použití 3D tiskárny a ani ve stavebnictví kde se 3D tisk experimentálně nasazuje by takový materiál moc nedával smysl.

Dominno

s mou Felixovkou(https://www.nc­.cz/3d-tiskarna-felix-3-2-dual-extruder-kompletne-sestavena-a-zkalibrovana-lcd-displej-dvoubarevny-tisk_d373825.html) se dá vytisknout snad vše na co pomyslím, pokud teda je materiál :D

Jana5678

Nechápu proč byste si měl chtít vytisknout papír, který si můžete vyrobit doma. Na internetu je mnoho postupů, jak vyrobit domácí recyklovaný papír, který je jednoduchý. Mám doma 3D tiskárnu a papír mě na ní nikdy nenapadlo vytisknou, ale synovi jsem vytiskla z PLA jeden díl na jeho hračku, která se mu rozbila. Nedávno jsem našla stránky https://eshop­.sharplayers.cz/pris­lusenstvi, kde najdete příslušenství pro 3D tiskárny.

Dominno

co si budem, 3D tiskarny jsou prostě technologický pokrok, co se postupně dostává do trendů

Edison

Dochy, na vejce přeci už za hluboké totality existovasly dokonalé plastové krabičky. Válec je zatlačil do silnice! Jak ukazovala doborá reklama…

Dochy

Jasně. Já vím… A pak je prořízlo v tašce víčko od lipánka… 😉 Ale teď máme dobu antiplastovou, tak budeme hledat nejlepší papírové řešení