Posspi

Poradíte, zda koupit konzole Playstation 4 jako rodinný dárek k Vánocům?

Krásný den všem!

Dneska ráno mě těsně před probuzením napadla šílená myšlenka, a to ta, že letos na Vánoce koupím celé rodině konzoli Playstation 4, ovšem vzápětí jsem nad tím začal přemýšlet a klasicky se zaobírat všelijakými otázkami proč ano, proč ne.. je zde totiž spousta dilematických faktorů.

PS4 Mánií jsem si prošel někdy před 3 – 4 lety, kdy jsem byl do toho tak zabraný a tak moc jsem tu věc chtěl, že jsem se neustále ptal taťky, jestli by mi nemohl koupit Playstation, přičemž jsem jednotlivé konzole porovnával i s XBoxem, XBoxem One a dalšími modely.. byl jsem na tom doslova závislý. Potom to na nějakou dobu ulehlo, až dnes jsem nad tím začal opět uvažovat. Jak ale říkám, je zde spousta faktorů, kdy se nejprve sám sebe zeptám negativně a vzápětí tuto negativní myšlenku spláchnu pozitivním nápadem.

  1. Kdybych konzoli opravdu pořídil, všem by přišlo strašně zvláštní, že se jedná zrovna o takový dárek a celá rodina by se divila, od koho vlastně je.. ode mě. Ačkoliv se dá pořídit do 10K, všichni by začali přemýšlet nad cenou a navíc hry taky nejsou nejlevnější.. Navíc jsem se koukal po internetu a existuje víc druhů, čili vlastně ani netuším, jestli vybrat PS4 Slim, PS4 Pro či který to vlastně model s kterou pamětí. Nejsme milionáři a nejsme chudí, žijeme normálním životem, leč stejně by to bylo zvláštní.. snad alespoň někteří chápete.
  1. Jestliže by celá rodina dostala pod stromeček herní konzoli, pravděpodobně bych na ní hrál jenom já a možná občas i ségra, taťka se spíše dívá na televizi, než že bych si ho dokázal představit, jak na ní hraje hry a vlastně každý den pracuje převážně s počítačem.. Zase si ale říkám, že kdyby k nám přišla návštěva s dětmi nebo i dospělými, mohl bych Playstation půjčit jim, popřípadě by se dalo zahrát s tou návštěvou a přístroj by tak neležel někde v koutě. Nicméně mamka by na PS4 taky vůbec nehrála, protože hry, počítače a tohle jde všechno mimo ni.. ta je ráda, že umí brilantně pracovat s excelem, wordem a vyřizovat objednávky ze zahraničí. Bojím se tedy, že se z rodinnného dárku stane spíše můj dárek, obalený v balícím papíře se jmenovkou RODINA. Zase ale uvažuju, že třeba by to taťku chytlo, ale byl by to tak trochu výkřik do tmy.. opravdu nevím.
  1. Netuším, jak ta konzole funguje, jestli si musím zařizovat nějaké členství, jestli se něco platí navíc, popřípadě jestli to můžu prostě zapojit, vložit dovnitř hru a hrát, jak se mi zachce. Nepotřebuju nějaké specifikace z televize? Je jedno, jakou mám? Je to LG Smart TV 3D z roku 2014, tak snad bude vše v pohodě..
  1. Nejsem nijaký velký hráč videoher, naposledy jsem hrál hru na normálním počítači před pár lety, bylo to Call of Duty: World at War .. nicméně mě to chytlo a vsadím se, že časem bych si na hraní na konzoli zvykl a nemusel se bát,jestli se ji vůbec naučím ovládat.. co mi ale dělá velký problém,je cena zmíněných her – za jednu dám v průměru 500,– a teď si vemte, že nechci hrát pořád dokola jen střílečky.. čili nějakých 5K jenom za hry určitě ve výsledku nebude jen tak normálním zděšením, možná se k tomu přidá i infarkt mamky..

.

Ačkoliv mám spoustu důvodů, proč ne, říkám si, že když mě to napadlo, tak bych do toho měl jít a neohlížet se na ostatní – třeba je to opravdu chytne a stane se z toho každodenní aktivita, alespoň na hodinku. Možná, že dalším takovým důvodem, proč do toho nejít, je absence kamarádů, že možná, kdybych jich měl dost, ke mně čas od času může někdo přijít, ale ve třídě se sotva bavím s jedním člověkem, který je navíc z jiného města, kam každý den dojíždím v rámci studia.. leda se s někým seznámit právě někde mimo v komunitě her a třeba by to i šlo.. Vím, že se dá PS4 koupit i levně.

Co si o tom myslíte Vy? Napadl Vás někdy taky nějaký takový šílený nápad z čista jasna? Měli jste někdy podobné dilema při výběru vánočního dárku? Jak jste jej řešili? A kdybych chtěl opravdu koupit Playstation 4, tak jaký model přesně vybrat? Díky všem za rady a tipy, těm, kteří se třeba v technice, počítačích, televizích, smartphonech a všech tady těch věcí vyznají a mají ověřené zkušenosti.

*Když jsem měl tu mánii, tak jsem se zaměřoval hlavně na Kinect, protože mi přišlo, že se to pro rodinu hodí víc, taky jsem se díval na společenské hry, sportovní a takhle, aby se zkrátka zapojila jak ségra, tak i mamka a taťka. Hledal jsem si různé recenze a koukal na videa, kde to lidé rozbalují, kde hraje a baví se celá rodina.. proto mě to tak chytlo.

koupě konzole Playstation 4 jako rodinný dárek k Vánocům.. Dilema.

Odpovědi
anonym

Herní konzole, jsou jen blackboxované počítače jejichž cílem je omezit ti okruh pocenciálních zdrojů her výhradně jen na distribuční kanály výrobce dané konzole. To je její smysl. Logicky z toho vyplývá, že jde jen o prostředek k tomu aby tě mohli zkasírovat za hry mnohem víc, než by si to mohli dovolit v otevřenějším prostředí PC kde je cenová konkurence různých distribučních kanálů mnohem aktivnější (gog, steam, humblebundle, a­pod…)

Moje rada ? Vykašli se na tuhle pastičku na myši, neber konzole, nevyplatí se.
Za tu cenu kup grafickou kartu do PC (ani nemusí být až tak drahá stačí za 6tis) a budeš moci na PC hrát daleko kvalitnější a graficky lépe zpracované hry s tím, že v dnešní době už není problém PC monitor vypnout a přenést si jeho obraz na větši televizor pomocí aplikace STEAM LINK například. K tomu když pořídíš herní ovladač STEAM CONTROLLER za asi 1200Kč budeš mít naprosto stejný zážitek jako s herní konzolí (poběží to na televizi u které budeš sedět s ovladačem v ruce) a přitom to bude výrazně levnější, nemluvě o mnohem nižších cenách za samotné hry které vyhází zpravidla na konzolích mnohem dráž než na PC přesto že na konzolích bývají kvalitativně a graficky velmi ořezané.

PlayStation má dnes smysl snad jen z jednoho jediného důvodu a tím je virtuální realita PLAYSTATION VR, kvůli snad stálo za to do toho jít, bez ní ale ne …

Do konce roku má GOOGLE přijít s naprosto revolučním pojetí herní konzole bez konzole – tzv streamovaného hraní přes svoje cloudová výpočetní centra. Jakmile google s touhle službou příjde, garantuju ti že konzole padnou, všechny … přestanou mít sebemenší smysl. Google chce přes stramované hraní nabídnout nejlepší grafiku komukoliv bez ohledu na to jak výkonný má hardware. Konzole brzy ztratí opodstatnění.

nyjono

Na rovinu, nechtělo se mi číst celý ten román.
Takže po přečteném úvodu se ptám, hráli by na ní všichni členové rodiny?

Rokio

PlayStation si můžeš koupit i přes Facebook a hry též. Je to tam daleko levnější, ale musíš s tím mít zkušenosti. Všechny hry, které moje máma koupila přes Facebook, fungovaly kromě jedné, která se občas sekla, ale dala se hrát.

Mamka koupila přes Facebook PlayStation 3 i s dalším vybavením včetně asi 20-ti her a výborně funguje. Všechno to stálo jenom 3.500 Kč.

Pokud jde o odpověď na tvoji otázku, tak si myslím, že to není dobrý nápad, protože bys na něm hrál jenom ty a tvoje sestra jenom zřídka. Zkus se poradit s tvým nejlepším kamarádem, nebo s jinými příbuznými, pokud jsou diskrétní a udrží tajemství.

Posspi

nyjono: PŘEČTĚTE si ten „román“ celý a zjistíte..

nyjono

No … a nešla by napsat nějaká kratší verze?