můžu řídit auto od 1.1.2011 když výměna řidičského průkazu zatím neproběhla, čekám na vydání do 20.1.2011

jedná se o výměnu Ř.P. jsem obědnaný na 22.12.2010 a počítám že tak měsíc bude trvat vyřízení. jde mi o to jestli mohu jezdit aníž bych riskoval pokutu. děkuji Rada

Nejlepší odpověď
Myšák V.

Já tomu moc nerozumím…Píšeš že ti mají vyměnit ŘP za nový?V tom případě by jsi měl dostat nějaký náhradní doklad ne?Přeci nebudeš moct jezdit jen kvůli tomu že čekáš na výměnu…To se mi nezdá.

Další odpovědi
Džanička

Podle mě vás určitě pokutovat budou, protože pokud vá do konce roku nevydají nový řidičák, tak se to bere jako jízda bez řidičského oprávnění.Ale na to vám 100% řeknou tam kde vám nový řidičák budou vydávat.

atriplex

Je to stejný přestupek, jako když necháte řidičák doma.

janek66

Jestli se mění typ řidičáku který přestává platit s koncem roku 2010,tak řídit nemůžete.A policie si určitě na takových řidičích „smlsne“.

cukrar

Bohužel Vám hrozí sankce řízení bez platného dokladu!!!!
Jako když nemáte řidičák, ne jako když ho zapomenete doma!!!
Pročpak jste si ho nevyměnil včas?
V Pardubicích již v 7:00 stojí první žadatelé.

solo

Cau, urcite ne. Je to jizda bez platneho ridicskeho opravneni. A mam obavu, ze to bude jeden z veselych bonusovych prijmu PCR.