FikeCZ

Výměna RZ – jak to je?

Zdravím potřeboval bych poradit..
Již delší dobu mám poškozenou RZ ale neřešil sem to , ted již vozidlo nemá stk a potřebuji ho dát do depozitu.Samozřejmě že s poškozenyma značkama to nepůjde … Ale je vubec možné vyměnit RZ když už vozidlo nemá technickou? Osobně si myslim ,že ano akorat tam nevylepí známku..Ale kdo ví

Nejlepší odpověď
quizzi

Odevzdáte poškozené RZ. Při vyzvednutí auta z depozita požádáte o nové RZ. Jinak dnes se žádá o vyřazení silničního vozidla z provozu.

(Vyřazení silničního vozidla z provozu § 12)

1. přílohy žádosti o vyřazení silničního vozidla podle § 12 odst. 2 zákona předkládané vlastníkem. Vlastník silničního vozidla spolu s žádostí

  • odevzdá osvědčení o registraci
  • odevzdá všechny vydané tabulky s přidělenou registrační značkou
  • předkládá technický průkaz (k vyznačení záznamu)
  • po uplynutí roční lhůty oznamuje adresu místa a účel využití vyřazeného vozidla
  • k žádosti přiloží policejní protokol (v případě odcizení vozidla).

2. Správní poplatky za vyřazení silničního vozidla z provozu podle Sazebníku správních poplatků zákona č. 634/2004 Sb.:

  • položka 26 písm. b) 200,– Kč.

Za vydání nové RZ je poplatek 200 Kč za každou tabulku, takže obvykle 400 Kč za dvě.

Další odpovědi
cukrar

Do depozita to dejte s těmito značkami. Pokud přesto chcete vyměnit značky, půjde to i bez platné technické kontroly.
Ví to každá úřednice a zákon 56/2001

mosoj

Já si myslím, že to nepůjde ani s novými.