xin

Můžu poslat balík přes Českou poštu ,tak aby osoba které to posílám ,musela dokázat plnoletost při převzetí ?

Nejlepší odpověď
baghira

Doporučeně do vlastních rukou pouze adresáta, a do adresy napsat datum narození.

Josef Xin
nar. 30. 2. 1970
Lužická 23
624 12 Lužice

Pošta přečte občanku adresáta a na tom datumu se to zarazí. A i když to pošta přece jen doručí mladýmu, vy budete z obliga.

Další odpovědi
Ponytail

Nevím o tom, že by pošta nějaké takové služby nabízela. Pokud má adresát občanku (čili je mu 15 let), tak mu zásilku do vlastních rukou proti předložení občanky vydá. Ale rozhodně nebude zkoumat, jestli mu už bylo 18 nebo ne.
6 let jsem brigádničila na poště a s ničím takovým jsem se nesetkala. Ale je to už 2 roky, co jsem skončila, tak se možná něco změnilo.