Avatar uživatele
VampGirl

Můžu podávat domácím zvířatům kupovanou zeleninu?

Konkrétně mi jde o salát. Chovám šneky – oblovky žravé – a chtěla bych jim dát k jídlu salát. Mohu jim salát koupený v supermarketu bez obav podat? Mám strach, aby salát nebyl nějak chemicky ošetřený proti slimákům a aby jim postřik neublížil. Děkuju.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4719 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Určitě by byl lepší vypěstovaný, ale i kupovaný by neměl obsahovat nic, co by mohlo nějak ublížit

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

já bych se nebála ,my ho taky jíme

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Berušinka

Kdyby byl použitý nějaký postřik, tak by to neprodávali ani pro lidi. Něco jiného je samozřejmě chem. ošetřená kura u citrusů.
Oblovkám bych ho bez obav dala =).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Valky

Od mala tím křečky, králičky i morčátka krmím a jsou zdravá… Takže se toho nebojte, milují rajčátka, pek. zelí.. no prostě skoro všechno… Máme Křečíka Roborovského, ten miluje snad vše… Kuřecí i hovězí, po tom by se utloukl, krevetky, rajčata, bánány – ty naprosto miluje, jogurty! … A jako největší „pošušňání“ má červíky – normálka koupit ve zverimexu… Po těch se může utlouct, krmit pinzetkou.. A červům dávat do misky kus jablka, mrkev a tak… opravdu je to pro ně pochoutka a taky taková „hračka“ .. :D Je to jako krmení šelem :)))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Ne každá zelenina,kterou bez následků konzumujeme,je bezpečná i pro domácí zvířata.I když jsem zase tak trochu „vedle sebe“ z toho,že šnek je domácí zvíře.Ale,nakonec proč ne, určitě jsem poučitelný. :))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Jak tady někteří chytrolíny 🙂 tvrdí, že když to jedí oni, že by se toho nebáli, tak já musím říct, že rozhodně tento optimismus nesdílím, neboť člověk je tvor přiblblý a sežere všechny ty sračky, co mu v supermarketech naservírují, hlavní je, že je to levný, že?. Uvedu pro to pár příkladů:
Zaprvé, ten se netýká zeleniny, ale koupím buřty a levný nebyly, udělám na ohni a nějak mi moc nejely. Tak je hodím kočce, čuchne k němu a jde pryč, závěr je snad jasný.
Zadruhé zelenina v supermarketech: kolikrát už jsem vyslechl od různých lidí, co tam pracovali, jak i na krámě tu zeleninu obíhávali se sprejem proti hmyzu. Jak velkosklady zeleniny a ovoce projíždí v pravidelných cyklech postřiková mašina. Jak jablka v supermarketu nemají jedinou ďubku, což je pro někoho kritérium zdravosti!!! 🙂 Co je taky potřeba vidět: země původu, jablka ze Španělska, okurky z Portugalska, rajčata z Maroka. Jak se asi zajistí, že to při přepravě až na místo spotřeby nesežerou myši či jiná havěť a že to neshnije nebo nechytí plíseň.
Suma sumárum, kdybych choval šneky, tak asi proto, že jsou mi nějak sympatičtí a když je mi někdo sympatický, tak pro něj chci to nejlepší, takže bych mu zeleninu se supermarketu nekupoval, zvlášť pokud je to pro něj hlavní zdroj obživy. Toť můj názor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Nechovám šneky, ale želvu. Mám ji (jeho) už nějakých 17 let. V létě stravu doplňuji pampeliškami, letos poprvé už i salátem z vlastní zahrádky. Jinak ale v zimě (a do nedávna i v létě) žral pouze kupovanou zeleninu – převážně saláty. Nikdy mě nenapadlo něco podobného řešit…
Jo – a vypadá velice fit 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek