VampGirl

Můžu podávat domácím zvířatům kupovanou zeleninu?

Konkrétně mi jde o salát. Chovám šneky – oblovky žravé – a chtěla bych jim dát k jídlu salát. Mohu jim salát koupený v supermarketu bez obav podat? Mám strach, aby salát nebyl nějak chemicky ošetřený proti slimákům a aby jim postřik neublížil. Děkuju.

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě by byl lepší vypěstovaný, ale i kupovaný by neměl obsahovat nic, co by mohlo nějak ublížit

Další odpovědi
hanulka11

já bych se nebála ,my ho taky jíme

Berušinka

Kdyby byl použitý nějaký postřik, tak by to neprodávali ani pro lidi. Něco jiného je samozřejmě chem. ošetřená kura u citrusů.
Oblovkám bych ho bez obav dala =).

Valky

Od mala tím křečky, králičky i morčátka krmím a jsou zdravá… Takže se toho nebojte, milují rajčátka, pek. zelí.. no prostě skoro všechno… Máme Křečíka Roborovského, ten miluje snad vše… Kuřecí i hovězí, po tom by se utloukl, krevetky, rajčata, bánány – ty naprosto miluje, jogurty! … A jako největší „pošušňání“ má červíky – normálka koupit ve zverimexu… Po těch se může utlouct, krmit pinzetkou.. A červům dávat do misky kus jablka, mrkev a tak… opravdu je to pro ně pochoutka a taky taková „hračka“ .. :D Je to jako krmení šelem :)))

tom004

Ne každá zelenina,kterou bez následků konzumujeme,je bezpečná i pro domácí zvířata.I když jsem zase tak trochu „vedle sebe“ z toho,že šnek je domácí zvíře.Ale,nakonec proč ne, určitě jsem poučitelný. :))

Alesh

Jak tady někteří chytrolíny 🙂 tvrdí, že když to jedí oni, že by se toho nebáli, tak já musím říct, že rozhodně tento optimismus nesdílím, neboť člověk je tvor přiblblý a sežere všechny ty sračky, co mu v supermarketech naservírují, hlavní je, že je to levný, že?. Uvedu pro to pár příkladů:
Zaprvé, ten se netýká zeleniny, ale koupím buřty a levný nebyly, udělám na ohni a nějak mi moc nejely. Tak je hodím kočce, čuchne k němu a jde pryč, závěr je snad jasný.
Zadruhé zelenina v supermarketech: kolikrát už jsem vyslechl od různých lidí, co tam pracovali, jak i na krámě tu zeleninu obíhávali se sprejem proti hmyzu. Jak velkosklady zeleniny a ovoce projíždí v pravidelných cyklech postřiková mašina. Jak jablka v supermarketu nemají jedinou ďubku, což je pro někoho kritérium zdravosti!!! 🙂 Co je taky potřeba vidět: země původu, jablka ze Španělska, okurky z Portugalska, rajčata z Maroka. Jak se asi zajistí, že to při přepravě až na místo spotřeby nesežerou myši či jiná havěť a že to neshnije nebo nechytí plíseň.
Suma sumárum, kdybych choval šneky, tak asi proto, že jsou mi nějak sympatičtí a když je mi někdo sympatický, tak pro něj chci to nejlepší, takže bych mu zeleninu se supermarketu nekupoval, zvlášť pokud je to pro něj hlavní zdroj obživy. Toť můj názor.

Deli

Nechovám šneky, ale želvu. Mám ji (jeho) už nějakých 17 let. V létě stravu doplňuji pampeliškami, letos poprvé už i salátem z vlastní zahrádky. Jinak ale v zimě (a do nedávna i v létě) žral pouze kupovanou zeleninu – převážně saláty. Nikdy mě nenapadlo něco podobného řešit…
Jo – a vypadá velice fit 🙂