Avatar uživatele
Nechápavé

Můžu pít kafe když je mi 14 ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3522 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Na jiné stránce jsem na podobný dotaz odpovídala takto:

Názory na pití kávy se různí. Osobně bych s pitím kávy počkala, abyste se nestal na kávě závislý , nezvyšoval třeba kvůli povzbuzení počet hrníčků, dokonce ke kávě nepřidal cigaretu, která je mnohem škodlivější .

Je prokázané , že káva příliš neprospívá žaludku, navíc odvodňuje, tím zatěžuje ledviny, zhoršuje pleť, ničí zubní sklovinu aj..

Ale záleží na každém jedinci, on rozhoduje sám o svém zdraví.
Co jednomu škodí, jinému nevadí. J

Jedině snad malé cappuccino nebo caffè latte, nikoliv pravidelně, ale občas.

Od jakého věku je vhodné pít kávu? Projděte si další názory.
http://www.om­lazeni.cz/od-jakeho-veku-59-166872-0.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nazdar Bazar

Klidně i kokakolu, bůček a hamburgr. Ale moc si od toho neslibuj, dospělejší nebudeš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pondělí

Samozřelmě,že ano,v instantním je méně kofejnu,než v kokakole,jen ji nepí pozdě odpoledne,nejde o to,že bys špatně spal,ale v rámci bazálního metabolizmu by sis poškodil játra.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Pokud Ti nebude vadit, že budeš více nesoustředěný a nervózní.
Nedávno proběhla studie v severských zemích Evropy, která ukázala, že u dítěte o váze 50 kg, jež přijme 125 mg kofeinu (tedy zjednodušeně jeden šálek kávy), se projevují výše uvedené symptomy.

Zdroj: http://www.in­spirace-pro-zdravi.cz/clan­ky/224-nova-moda-deti-%E2%80%93-energeticke-napoje/4-nase-deti

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nevíteto?

Jasně, proč bys nemohl? 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sallomena

Určitě ano, ale já ybch to uplně nedoporučovala, přijde mi to moc brzo, pití akfe není obecně nejzdravější, má to vliv na soustředění, ale také třeba na zubní sklovinu. Koukněte třeba na kyselapravda.cz­..Mně osobně je 25 a snažím se pití kávy vyhybat a když už si ji dávám, tak často alespoň bez kofeinu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Proč bys nemohl?
Nejzdravější to sice není, ale když to nebudeš přehánět, nezabije tě to.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví