skorcovaz

Můžu odkázat dluhy státu?

Stává se, že někdo zdědí po někom jenom dluhy. Kdyby člověk měl dluhy a před smrtí by sepsal závěť, ve které odkazuje všechno státu, zdědí tyto dluhy stát a musí je pak uhradit? Neplánuju to, ani nemám nějaké extra dluhy (kromě úvěru na auto), jenom mi to už dlouho vrtalo hlavou.. :D

Nejlepší odpověď
jkjk

Je-li dedictvi predluzene, celkem casto se to stava, ze ho dedici odmitnou a tim pripadne statu. Primo v zaveti vse odkazat statu by znamenalo nejdrive vydedit neopominutelne dedice. A hlavne samozrejme nelze odkazat nekomu dluhy a nekomu majetek, kdyz uz tak vsechno.

Další odpovědi
Hudler

Myslím si, že by musel všechny vydědit, ale to není tak snadné.

monkey

ono to v trošku jiné formě funguje ale né u osob.založit firmu,nasekat dluhy,vytunelo­vat,vyhlásit bankrot a tradá za vikym na sejchely:)

teď vážně.bylo by dobré kdyby pozůstalí nemuseli dědit dluhy,kdyby stát zaplatil nebo zprostil neboštíka od všech pohledávek.zase by se ale našel někdo kdo by toho mohl zneužít nějakým zvráceným způsobem.